Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Aktualności

« powrót

Sportowy weekend za nami

Miniony weekend obfitował w wiele sportowych atrakcji. Od piątku do niedzieli na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju z pewnością nie można było się nudzić.

W piątek odbyło się szkolenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. To nowy projekt PZPN, który ma na celu szkolenie i wyłonienie utalentowanych zawodników w naszym kraju wśród chłopców i dziewcząt, prowadzenie edukacji trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, a także rodziców.

W województwie lubelskim zajęcia prowadzone są przez duet trenerów koordynatorów (Szymon Gieroba oraz Modest Boguszewski). – Nasze spotkania to cykl szkoleń, a nie jedno szkolenie. Każde będzie inne i odbywa się według nowoczesnych standardów. Jest ono opracowane przez polskich trenerów wspartych niemiecką myślą szkoleniową. – wyjaśnia jeden z trenerów Szymon Gieroba.

Szkolenie składało się z wykładów oraz zajęć praktycznych w których uczestniczyli m.in. piłkarze szkółki sportowej OSiR rocznika 2005 i 2007.

W sobotę swój pierwszy mecz w grupie spadkowej wojewódzkiej ligi rozegrali trampkarze starsi i młodsi szkółki sportowej OSiR. Obie drużyny zmierzyły się z Orlętami Radzyń Podlaski. Trampkarze starsi pokonali swoich rywali w stosunku 1:0 a zwycięską bramkę zdobył Paweł Krucoń. Trampkarze młodsi zremisowali swój mecz 3:3. Bramki dla OSiR zdobyli: Krystian Sereda, Paweł Wolanin i Tomasz Zwolak.

Również w sobotę do gry wróciły rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj. Dziesiąta seria gier była bardzo ciekawa. Lider tabeli czyli ekipa Old Stars dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty tym razem wygrywając z SNW 7:5, choć do przerwy przegrywała 4:5.  Na drugie miejsce w tabeli wskoczył Spartakus Team, który minimalnie okazał się lepszy od Załadunku Team wygrywając 3:2. Na trzecie miejsce  w tabeli spadła OKS Sitarska, która przegrała ze Spartą Biłgoraj 2:6. Szczegółowe wyniki i tabela KLIK

W niedzielę swój drugi mecz w rundzie wiosennej rozegrali IV-ligowi piłkarze Łady 1945 Biłgoraj. Podopieczni Bartłomieja Kowalika po dobrej grze pokonali Lubliniankę Lublin 1:0. Bramkę w 27. minucie meczu z rzutu karnego zdobył Jurij Perin.

Tuż po meczu Łady w hali OSiR zagrała reprezentacja piłkarzy Halowej Ligi Piłki Nożnej z reprezentacją księży Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. Cały mecz trwał w sumie 60 minut a wygrali go zawodnicy reprezentujący naszą ligę 8:2.

Skład naszej drużyny: Grzegorz Kminek, Ireneusz Zarczuk, Andrzej Wachowicz, Mirosław Król, Bartłomiej Kowalik, Robert Wlaź, Artur Czerw, Przemysław Stępień.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners