Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Szkółka

« powrót

Szkółka OSiR Biłgoraj zwycięzcą turnieju.

  W minioną niedzielę ( 10 lutego br.) w hali sportowo – widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się czwarta odsłona halowego turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora OSiR. Całodniowa impreza przyciągnęła na trybuny sporą rzeszę kibiców dopingującą zmagania w kategorii młodzików starszych - rocznik 2000.

 W turnieju wzięło udział czternaście drużyn. Od pierwszego gwizdka sędziego rozgorzała prawdziwa sportowa walka o każdy metr parkietu. Młodzi zawodnicy z sercem i poświęceniem angażowali się w każdą przeprowadzaną przez siebie akcję. Turniej stał na dobrym piłkarskim poziomie, każdy mecz przynosił bardzo wiele emocji.

-Poziom dzisiejszych zmagań był naprawdę bardzo dobry. Podobał mi się każdy zespół bo widziałem wiele zaangażowania, woli walki i uśmiechu na twarzy ale także potu i łez z przegranych i z emocji jakie towarzyszyły grze - podsumował Dyrektor OSiR Michał Furlepa.

W pierwszym półfinałach spotkały się drużyny OSiR Biłgoraj I z BKS Lublin. Rywale okazali się wymagającym przeciwnikiem dla gospodarzy. Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że łatwo nie będzie. Szybkie kontry i kilka składnych akcji pozwoliło w ostatnich minutach zdobyć przewagę. Trener Piotr Kmieć powiedział - Emocji dużo, chłopaki mieli wiele sytuacji, których nie wykorzystali. Jak zwykle dopiero w końcówce meczu udowodnili swoją przewagę nad przeciwnikiem. Z gry jestem zadowolony. Chłopcy stwarzają sobie wiele sytuacji, grają piłką mądrze, nie kiwają się, tworzą drużynę, nie ma indywidualności.

Zawodnik z Lublina Kamil Lisiewicz tak podsumował spotkanie - Przeciwnicy pokazali klasę. Z walki o finał wyeliminowała nas dobra i zgrana drużyna Osiru. Marzyliśmy o finale ale damy z siebie wszystko w grze o trzecie miejsce.

 

W drugim półfinale po bardzo wyrównanym przebiegu meczu przegrała drużyna Stal Stalowa Wola z TOP 54 Biała Podlaska 2:0.

Finałowe spotkanie gospodarzy z drużyną TOP 54 przyniosło wiele emocji i wynik, który dał puchar naszym zawodnikom. - Nasza drużyna żeby dojść do finału musiała zagrać siedem meczy, co najważniejsze w żadnym spotkaniu nikt nie był w stanie strzelić nam bramki – podsumował Piotr Kmieć, trener OSiR Biłgoraj rocznik 2000. Drużyna OSiRu pokonała przeciwników 1:0. Trener Białej Podlaski Jarosław Makarewicz powiedział - W finale przeciwnik okazał się bardzo solidny i mądrze grający. Cieszy to, że moi chłopcy poprawiają pewne elementy na które ja ostatnio kładę nacisk. Dzisiaj było trochę dobrej gry ale były też słabsze momenty jest jeszcze dużo do zrobienia.

Na zakończenie Dyrektor OSiR Michał Furlepa wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe zdjęcia oraz dyplomy, a najlepszym puchary. - Przede wszystkim dziękuję przybyłym zawodnikom, trenerom oraz rodzicom i kibicom. Cieszę się, że tak liczne grono przybyło do Biłgoraja. Naszym celem jest aby promować tą jeszcze nową halę. Myślę, że niezależnie od wyniku warto było przyjechać, spotkać się i rywalizować. Tym którzy wygrali i tym którzy przegrali serdecznie gratuluje dobrej postawy.

Miłym akcentem było wręczenie statuetki dla trenera UKS TOP 54 Pana Jarosława Makarewicza za pedagogiczne podejście oraz postawę i kontakt z zawodnikami. - Można się od Pana dużo uczyć, gratuluję pedagogicznej postawy, znakomitego podejścia do zawodników i umiejętności trenerskich - pogratulował Dyrektor OSiR Michał Furlepa.

 

Zwycięzcy turnieju Szkółka OSiR Biłgoraj

W najbliższą niedzielę (17 lutego) o godz. 9.00 w hali sportowo-widowiskowej OSiR rozpocznie się kolejny turniej. Tym razem zagrają zespoły młodzików młodszych (piłkarze z rocznika 2001 ). Serdecznie zapraszamy.

 

 

Klasyfikacja końcowa

1. OSiR Biłgoraj I

2. UKS TOP 54 Biała Podlaska

3. BKS Lublin

4. Stal Stalowa WolaNajlepszy zawodnik

Kamil Wolanin, OSiR Biłgoraj


 

Najlepszy bramkarz

Kamil Nowak, OSiR Biłgoraj


 

Król strzelców

Adrian Siemieniuk, 7 bramek, UKS TOP 54 Biała Podlaska

 

Fotorelacja z imprezy

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners