Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Szkółka

« powrót

Weekendowe zmagania piłkarzy Szkółki Piłkarskiej OSiR

 Ostatnie mecze w swoich ligach zagrali młodzi piłkarze występujący w wojewódzkiej lidze trampkarzy młodszych (trener Piotr Kmieć) i II wojewódzkiej lidze juniorów młodszych (trener Artur Piskorski). Natomiast po jednym meczu pozostało do rozegrania podopiecznym Siergieja Sawczuka, występującym w wojewódzkiej lidze młodzików starszych i Łukasza Mazurka w wojewódzkiej lidze młodzików młodszych. Zaś najmłodsi piłkarze OSiR-u pod opieką Roberta Skakuja, Marka Kłoska i Grzegorza Kominka uczestniczyli w turnieju piłki nożnej " Zina Cup 2013".

 

 W najciekawszym spotkaniu XIII kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Młodszych OSiR Biłgoraj podejmował u siebie trzecią w tabeli Avię Świdnik. Piłkarze z Biłgoraja, aby dalej liczyć się w walce o mistrzostwo ligi musieli to spotkanie wygrać. - Mecz rozpoczął się pod nasze dyktando, co udokumentowaliśmy zdobyciem bramki. Tomasz Hadacz świetnym podaniem wzdłuż bramki obsłużył Mikołaja Nawrockiego a ten otworzył wynik meczu. Pod koniec pierwszej części spotkania gra się wyrównała. Goście stworzyli sobie jedną dogodną sytuację do zdobycia bramki, ale na posterunku był nasz bramkarz Kamil Nowak. Początek drugiej połowy był bardzo wyrównany a walka toczyła się głównie w środku pola. Najlepszą sytuację na zdobycie gola miał Kamil Wolanin, który znalazł się w sytuacji sam na sam, ale jego strzał wybronił bramkarz Avii. Goście próbowali odrobić straty, ale my zagraliśmy wzorowo w obronie, co pozwoliło dowieść skromne prowadzenie do końca spotkania.– podsumował mecz trener trampkarzy młodszych Piotr Kmieć.

Dzięki zwycięstwu OSiR powiększył swoją przewagę nad trzecią w tabeli Avią do 10 pkt, a w dalszym ciągu traci do Piłkarskich Nadziei Motoru Lublin 1 pkt. Zapowiada nam się ciekawa walka na wiosnę. 

Nie udało się pokonać lidera tabeli, podopiecznym Artura Piskorskiego. Na zakończenie rundy jesiennej, piłkarze OSiR zremisowali 1:1 z Czarnymi Dęblin.- Jesteśmy bardzo niezadowoleni z wyniku i czujemy sportową złość i duży niedosyt. Było dobrze, prowadziliśmy 1-0 po bramce Szymona Kusiaka. Posiadaliśmy przewagę i kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Mieliśmy trzy klarowne sytuacje. Niestety zawiodła skuteczność. W 65. minucie straciliśmy bramkę z ewidentnego spalonego. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i na zakończenie rundy jesiennej podzieliliśmy się punktami z drużyną przyjezdnych.  – wyjaśnił po meczu trener juniorów młodszych Artur Piskorski.

Niestety nie była to udana kolejka dla pozostałych drużyn OSiR-u grających w ligach.  Podopieczni Łukasza Mazurka i Siergieja Sawczuka przegrali swoje mecze wyjazdowe. Ci pierwsi na wyjeździe w Opolu Lubelskim z tamtejszym Dublerem 1:2. Jedyną bramkę dla OSiR-u zdobył Mateusz Kogut. Zaś drużyna trenera Sawczuka uległa zespołowi Gaudium Zamość 1:3. Honorową bramkę strzelił Mateusz Dziurdza.

Również w sobotę  w Majdanie Starym rozegrano turniej piłki nożnej " Zina Cup 2013". W rywalizacji wzięli udział najmłodsi piłkarze Szkółki Piłkarskiej OSiR z rocznika 2003, 2004, 2005 i 2006. Poza nimi uczestniczyli także piłkarze z Zamościa, Janowa Lubelskiego, Frampola, Zwierzyńca oraz drużyna gospodarzy z Majdanu Starego.

 

W Kategorii I rocznik 2001-2002 rozgrywali swoje mecze podopieczni Roberta Skakuja, którzy uplasowali się na 3 miejscu. Trzeba dodać, że nasza drużyna grała z drużynami, gdzie występowali chłopcy o 2 lata starsi. Miejsce 1 zajęła drużyna Włókniarza Frampol. W kategorii II rocznik 2003-2004 mecze rozgrywali chłopcy trenowani przez Marka Kłoska. Zespół II zajął 3 miejsce, a zespół I uplasował się na 1 miejscu pokonując w finale po rzutach karnych drużynę ze Zwierzyńca. W kategorii III rocznik 2005-2006 występowali najmłodsi piłkarze Szkółki Piłkarskiej OSiR. Młodzi piłkarze trenowani przez Grzegorza Kominka po meczach z AMSPN Hetmanem Zamość (1:1), Orlik Janów Lubelski (0:0) oraz Majdanem Starym (2:0) zajęli 2 miejsce. Miejsce 1 zajęła drużyna z Zamościa.  

Na zakończenie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, a najlepsi zawodnicy turnieju nagrody indywidualne. Wyróżnienia otrzymali także zawodnicy Szkółki Piłkarskiej OSiR: Wojciech Goch, Bartłomiej Adamek, Sebastian Safin, Miłosz Kaczor i Dawid Senderek.

Wyniki nie są rzeczą najważniejszą  w przypadku szkolenia w szkółce OSiR, gdyż są to grupy dzieci i młodzieży. Niemniej jednak są w jakimś sensie sprawdzeniem umiejętności na tle rówieśników. Te sprawdziany wychodzą w wykonaniu młodych adeptów z Biłgoraja bardzo dobrze. Na szczególną uwagę zasługuje wynik, ale i dobra gra grupy Piotrka Kmiecia. Uważam to za największy sukces naszej lokalnej piłki chyba od czasów Jerzego Mury, kiedy to przewodził rozgrywkom makroregionalnym w juniorach starszych. Gdyby ten poziom szedł w górę razem z wynikami i rozwojem chłopców z rocznika 2000 to, kto wie może doczekamy się wychowanków na miarę gry w najwyższych rozgrywkach ligowych w Polsce. Są też fajni chłopcy w roczniku 2001, 2002. To dowodzi, że praca, jaką wykonuje nasz ośrodek w zakresie szkolenia dzieci idzie w dobrym kierunku. Naszym  trenującym oraz  trenerom za czas, poświęcenie i wielkie zaangażowanie dziękuję. A to wszystko idzie w parze z dużą pomocą rodziców, którzy tworzą rady przy poszczególnych grupach, przez co łatwiej jest pracować opiekunowi grupy. Dla wszystkich duże słowa uznania - podsumował Michał Furlepa Dyrektor OSiR w Biłgoraju.


« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners