Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Sportowa niedziela z atrakcjami

Miniona niedziela (22 września) upłynęła pod znakiem aktywności fizycznej. Przy słonecznej wrześniowej pogodzie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu nad Zalewem "Bojary" w Biłgoraju odbył się m.in. Maraton MTB "Po Ziemi Biłgorajskiej" oraz piknik rekreacyjno-edukacyjny.

"Biłgoraj po raz kolejny przyłączył się do europejskich działań w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Przyjęta przez Komisję Europejską tematyka tegorocznej akcji to: "Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy", a oficjalny slogan  brzmi "Chodź z nami". Tegoroczna kampania kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku."

O tym, że miłośników jazdy rowerowej w naszym mieście nie brakuje, mogliśmy się przekonać wielokrotnie. Nie inaczej było w niedzielny ranek, kiedy to spora grupa rowerzystów przejechała ulicami miasta aby promować  alternatywne, ekologiczne środki transportu.

Następnie wystartował MTB Maraton czyli terenowy wyścig rowerowy na ok. 48-kilometrowej trasie po pobliskich leśnych drogach.

Na starcie stanęło blisko 120 zawodników z całego województwa. Maraton był imprezą otwartą. Mogli w nim startować amatorzy w różnym wieku i stopniu zaawansowania oraz zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych.

Trasa była niezwykle wymagająca, ale też bardzo ciekawa.

Zwycięzcą pierwszej edycji maratonu został Michał Ładosz (Lublin). Drugi był Adrian Wawer (Puławy), trzeci Artur Kozak (Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy „Miód Kozacki”). Wśród pań najlepszy wynik osiągnęła Katarzyna Makowska z Lublina.

Pełne wyniki Maratonu KLIK   

W ramach wydarzenia odbył się rekreacyjno-edukacyjny piknik nad Zalewem "Bojary".

Był marszobieg wokół zalewu, rowerowy tor przeszkód oraz  konkurencje zabawowe dla dzieci.

Można było także skorzystać z symulatora dachowania. Wszyscy chętni mogli na własnej skórze przekonać się jak wygląda dachowanie pojazdu od wewnątrz, oraz jak wtedy ważne okazuje się właściwe zapięcie pasów bezpieczeństwa.

W trakcie pikniku wręczane były także upominki i nagrody rzeczowe dla uczestników  imprezy.

Wszyscy uczestnicy zakończyli piknik wspólnym posiłkiem.

Fotogaleria

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners