Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

"Trzeźwo - zdrowo - na sportowo" 2019

W niedzielę, 4 sierpnia nad zalewem Bojary zorganizowano kolejną edycję pikniku sportowo-rekreacyjnego pod hasłem "Trzeźwo - zdrowo - na sportowo" promującego zdrowy i trzeźwy styl życia.

Pierwszą atrakcję tego sportowego dnia były zawody biegowo – rowerowe  Cross Duathlon Biłgoraj czyli połączenie jazdy na rowerze i biegu. Dystans 5 km biegiem, 20 km rowerem i na koniec 2,5 km biegiem.

Głównym celem zawodów była popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, promowanie regionalnych szlaków, tras, szczególnych miejsc oraz miejscowości i gmin turystycznych, a także zachęcanie do zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Fotogaleria

W zawodach wystartowało około 100 zawodników z całej Polski. Zawodnicy startowali indywidualnie i w sztafecie. Na najlepszych czekały medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Indywidualnie najlepszy był Lary Zębatka czyli Tomasz Kubiak z Rzeszowa. Z kobiet jako pierwsza na mecie pojawiła się Joanna Wasilewska z Biłgoraja.

Wyniki sztafet: K/MBeata Lange oraz Zbigniew Zając, M/MMateusz Hurkała, Artur Kozak, K/KEliza Rafał, Oliwia Hałka.

Najlepszymi z Biłgoraja okazali się Joanna Wasilewska i Sławomir Bosak. 

PEŁNE WYNIKI - BIŁGORAJSKI CROSS DUATHLON

Wyniki indywidualne - KLIK

Wyniki sztafety - KLIK

Na boiskach do siatkówki plażowej odbył się turniej siatkarskich „dwójek”. Rywalizowało 16 zespołów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli: Radosław Ryzner i Marcin Sienkiewicz z Przemyśla. Kolejne miejsca zajęli: Michał Smelik/Mateusz Witko (Przemyśl), Artur Grasza/Marcin Bujak (Biłgoraj/Wola Rafałowska), Marcin Grasza/Paweł Niemiec (Biłgoraj).

Mimo dość chłodnej aury znaleźli się nawet chętni do wypróbowania swoich sił w zawodach pływackich oraz kajakowych.

W pływaniu najszybsi byli Marcin Łukaszczyk (kategoria mężczyzn) i Maja Łukaszczyk (kategoria dzieci i młodzież).

W wyścigach kajakowych indywidualnie zwyciężył Marcin Łukaszczyk, który również wraz z Krzysztofem Polakiem okazał się najlepszy w kategorii ,,dwójek’’ (wystartowało 8 par).

Indywidualnie w kategorii kobiet zwyciężyła Marcelina Budzyńska.

Po raz pierwszy w tegorocznej edycji pikniku zorganizowano “Sitobranie" czyli I Mistrzostwa Biłgoraja w “poszukiwaniu skarbów". Konkurencja polegała na  szukaniu na czas skarbów zakopanych w piasku. Zabawa odbyła się w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni, dzieci i młodzież. Łącznie wystartowało blisko 100 osób. Wyniki poszczególnych kategorii: kobiety – Monika Grabowska, mężczyźni – Damian Bernaś, dzieci i młodzież – Amelia Surowiecka.

Pomiędzy konkurencjami odbyły się pokazy modeli pływających,  gry i konkursy dla dzieci, spacer trzeźwego farmera w alkogoglach.

Równocześnie pod trzema namiotami znajdowały się stoiska PGE, gdzie można było zapisać się na e-fakturę.

 

Tradycyjnie na zakończenie wydarzenia odbył się Bieg Abstynenta (okrążenie zalewu). Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę z hasłem imprezy.

Pośród wszystkich, którzy ukończyli bieg rozlosowane zostały upominki rzeczowe, a nagrodą główną był rower.

Fotogaleria

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners