Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Rodzinny Rajd Rowerowy z Funduszami Europejskimi

W niedzielę, 12 maja po raz kolejny Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Urzędem Miasta Biłgoraj oraz Grupa Rowerową PTTK Biłgoraj, zorganizował  Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbył się ramach VI akcji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”. 

Podczas tej akcji  w całej Polsce w dniach 10-12 maja, odbywają się wydarzenia prezentujące projekty  zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. Prawie połowa projektów realizowanych podczas 15-letniego członkostwa w UE w Biłgoraju, odbyła się ze środków unijnych, które diametralnie zmieniły oblicze naszego miasta.

Ponadto zamiarem organizatorów było połączenie aktywnego wypoczynku ze spotkaniem w gronie przyjaciół a także relaksem i zabawą,  promocja biłgorajskiego zalewu, jako bazy wypoczynkowej dla miłośników turystyki rowerowej.

To także promowanie walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Biłgorajskiej oraz zdrowego trybu życia i aktywnej formy wypoczynku.

W trasę „Głuszcowym szlakiem” liczącą ok.25 km, wyruszyło kilkudziesięciu rowerzystów. 

Po prawie dwugodzinnej przejażdżce, uczestnicy dotarli nad Zalewem Bojary, gdzie na wszystkich czekał poczęstunek oraz gadżety, ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners