Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Biłgorajska dziesiątka już po raz 30.

Za nami jubileuszowa 30. edycja Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego "10-ka po Ziemi Biłgorajskiej", która odbyła się w niedzielę, 7 października. W tym roku bieg ukończyło 133 zawodników.

Od samego rana na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju  rozgrywane były biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach: 600, 800, 1000 i 1500 m.

Oprócz tego był bieg pierwszaka na dystansie 300 m oraz tradycyjny już bieg przedszkolaka na dystansie o długości 150 m dopingowany przez rodziców, dziadków, wujków i ciocie.

Wszyscy dzielnie dobiegli do mety gdzie czekały na nich batonik, napój Piccolo oraz medal tym razem słodki.

Główny bieg ruszył o godz. 12.30. Przy pięknej, letniej pogodzie zawodnicy pobiegli na trasę o długości 10 km, która wiodła przez ulice: Targową, Stadionową, Obwodnicę Północną, Moniuszki, Romanowskiego, Radzięcką oraz przez Gromadę i Majdan Gromadzki. Metę usytuowano w Nadrzeczu.

Zwycięzcą okazał się Michał Biały z Kraśnika. Z kolei najszybszą kobietą w kategorii OPEN była Małgorzata Siembida reprezentująca SKB Stalowa Wola.

Najlepszymi z Biłgoraja okazali się Justyna Biernacka i Maciej Krawczyk, zaś z powiatu Andrzej Psiuk (Stary Bidaczów) oraz Anna Trzeźwińska (Kajetanówka).

Seniorami biegu byli Kazimierz Kuropatwa (Przemyśl) oraz Anna Bemben (Nowa Sarzyna).

Wydarzenie miało na celu upowszechnianie biegania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, jako najbardziej dostępnej formy ruchu i rekreacji a także promocje  miasta i gminy Biłgoraj oraz firm działających na jej terenie oraz uczczenie 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

<------ Fotogaleria

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners