Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Dzień bez samochodu 2017

W piątek 22 września 2017 roku po raz kolejny obchodziliśmy „Europejski Dzień bez samochodu” w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności, promującego aktywny sposób poruszania się po mieście.

Piątkowe wydarzenie ma na celu promocję alternatywnych dla samochodu środków transportu w mieście, szczególnie komunikacji miejskiej, rowerów i poruszania się pieszo. Ma za zadanie zachęcić mieszkańców do zmiany nawyków transportowych, jako odpowiedź na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach.

Uczestnicy o godzinie 17:00 wyruszyli sprzed Urzędu Miasta Biłgoraj ulicami miasta, gdzie celem był Ośrodek Sportu i Rekreacji i mini piknik.

Dla wszystkich uczestników imprezy organizatorzy przygotowali szereg atrakcji między innymi: wspólny grill, rowerowy tor przeszkód, konkurencje sprawnościowe.

Na bieżni stadionu odbył się test Coopera. W klasyfikacji kobiet wygrała Kamila Skałecka. Wśród seniorów najlepszy okazał się Robert Szkoda. Klasyfikację ogólną wygrał Dawid Bernaś. 

Slalom rowerowy najszybciej pokonali: Karol Kosy oraz Natalia Rojek. Z kolei w biegu z przeszkodami triumfowali Paweł Solak i Natalia Podpora.

W ramach imprezy Policjanci z Biłgoraja bezpłatnie znakowali rowery.

Na zakończenie wśród uczestników rozlosowane zostały nagrody.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners