Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

MITYNG AKTYWNOŚCI LEKKOATLETYCZNYCH

26 maja po raz pierwszy na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbył się Mityng Aktywności Lekkoatletycznych zorganizowany dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.

Jest to placówka oświatowa dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczęszczają do niej dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, jak również z autyzmem. W skład Zespołu wchodzą: Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy. Zespół Szkół Specjalnych mieści się w Biłgoraju przy ul. Wira Bartoszewskiego 10 (dawny budynek UMCS).

Podczas imprezy uczniowie po raz pierwszy mieli możliwość sportowej rywalizacji na profesjonalnym stadionie sportowym. Wśród konkurencji lekkoatletycznych w jakich zawodnicy brali udział, najwięcej emocji i waleczności wzbudziły biegi. Chłopcy pokonywali dystans 400 m a dziewczęta 200 m. Najmłodszym zawodnikom w biegu na 100 m asystowali nauczyciele. Część uczniów o mniejszym potencjale ruchowym pokonywało dystans 400 m marszem. Po zakończeniu konkurencji biegowych odbyły się skoki w dal: z rozbiegu i z miejsca. Przy gorącym dopingu uczniów, swoich sił spróbowali również nauczyciele. Na zakończenie zawodów odbyły się rzuty piłeczkami palantowymi i piłkami lekarskimi. Konkurencją zamykającą mityng był rzut piankowym oszczepem.

Równolegle z rozgrywaniem konkurencji lekkoatletycznych uczniowie mierzyli się z wybranymi aktywnościami treningu motorycznego MATP(jest to program rehabilitacyjno-treningowy dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych).

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i aktywności lekkoatletycznych odbyła się dekoracja zwycięzców. W końcowej klasyfikacji na podium stanęli:

I miejsce Klaudia Gilas

II miejsce Mateusz Wyszkida

III miejsce Ewa Wróbel

Wszyscy zawodnicy zostali udekorowani medalami za zaangażowanie i wytrwałość w pokonywaniu swoich słabości i ograniczeń. Całej imprezie przyświecał duch walki i wzajemnego szacunku w myśl słów ,,Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Po wielkich emocjach i wyczerpującym wysiłku cała ekipa szkolna zjadła pyszną pizzę, którą przygotował bar ,,Memory”.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners