Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Rodzinnie na rowerach

Ośrodek Sportu i Rekreacji  wspólnie z Urzędem Miasta Biłgoraj oraz Punktem Informacji Krajowej  i Turystycznej  po raz kolejny zorganizował Rodzinny Rajd Rowerowy  który odbył się w niedzielę, 21 maja i zapoczątkował sezon rajdów rowerowych organizowanych w regionie.

Rajd odbył się w ramach akcji promocyjnej  „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, która odbywała się na terenie całej Polski w dniach 18-21 maja. Głównym celem akcji jest zaprezentowanie  mieszkańcom  efektów  realizacji    projektów unijnych, oraz  pokazanie jak wiele zmian i przedsiębiorczych  inicjatyw  odbyło się na terenie miasta  dzięki Funduszom Europejskim. Ponadto zamiarem organizatorów, było promowanie aktywnego wypoczynku  połączonego ze spotkaniem w gronie znajomych oraz relaksem i zabawą.

Na starcie  rajdu  pod Urzędem Miasta Biłgoraj  stawiło się ponad 80 osób w różnym wieku, których  przywitał  Sekretarz  Miasta Biłgoraj - Bogdan  Kowalik, prezentując inwestycje, jakie odbyły się w ostatnich latach dzięki wsparciu funduszy unijnych. 

Następnie uczestnicy pokonali jedną z trudniejszych tras w regionie  Biłgoraja liczącą ok 29 km.,  która wiodła przez Rapy Dylańskie - Ignatówka- Żelebsko - szlak „Jastrzębia Zdebrz”- Biłgoraj.            

Po prawie trzygodzinnych zmaganiach,  rowerzyści dotarli  nad Zalew Bojary, gdzie czekały na wszystkich  atrakcje min. wspólne pieczenie kiełbasek, konkurencje sportowe oraz losowanie nagród, które zostały przekazane przez Urząd Miasta w Biłgoraju a ufundował je Urząd Marszałkowski w Lublinie.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners