Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Tomasovia najlepsza wśród młodzików starszych

 Tomasovia Tomaszów Lubelski wygrała halowy turniej piłki nożnej młodzików starszych o Puchar Dyrektora OSiR /r. 2001/. Rywalizacja odbyła się 9 lutego (w niedzielę) w hali sportowo - widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

 

Sportowa atmosfera na trybunach, walka od pierwszej do ostatniej minuty na boisku, a przede wszystkim wielkie emocje – tak w telegraficznym skrócie wyglądała niedzielna impreza.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy a do ćwierćfinału awansowały po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup. Sama rywalizacja sportowa przebiegała na wysokim poziomie.

Nasz OSiR podczas turnieju reprezentowały dwie drużyny, które podczas zmagań grupowych i o ćwierćfinałowych zostawiły wiele sił, umiejętności oraz ambicji w każdym ze spotkań, za co należą się wszystkim chłopcom słowa pochwały i uznania. Obie ekipy swoje zmagania zakończały na ćwierćfinale. Pierwsza drużyna przegrała z Roztoczem Szczebrzeszyn 1:5, a druga uległa późniejszemu zwycięzcy turnieju Tomasovii Tomaszów Lubelski 0:1. –  Oczywiście jestem zadowolony z postawy mojej drużyny, jednak chodziło mi przede wszystkim o to, by w dzisiejszych zmaganiach wszyscy sobie pograli. Podzieliłem chłopaków na dwie równe drużyny. Myślę, że przy odrobinie szczęścia mogliśmy zajść trochę dalej – ocenił występ swoich podopiecznych trener OSiR-u Biłgoraj Siergiej Sawczuk.

W spotkaniach półfinałowych Tomasovia Tomaszów Lubelski pokonała drużynę Stal II Stalowa Wola 2:0, a Roztocze Szczebrzeszyn przegrało z Gryfem Gmina Zamość 0:2. W meczu o III miejsce Stal II Stalowa Wola pokonała Roztocze Szczebrzeszyn 4:1. – Turniej był jak zwykle bardzo dobrze zorganizowany. Regularnie się tu zjawiamy, gdyż zawsze jest silna obsada, i można sprawdzić swoje umiejętności na tle tych ekip. Ja jestem połowicznie zadowolony z postawy moich chłopaków. Liczyłem na więcej, no ale jak wiadomo, piłka nożna jest grą nieobliczalną dlatego jest taka popularna – ocenił postawę drużyny trener Stali Andrzej Kasiak.

W meczu finałowym Tomasovia Tomaszów Lubelski wygrała z Gryfem Gmina Zamość 4:2. – W turnieju było dużo walki i emocji. Cieszę się, że wygraliśmy, chociaż moja drużyna była nieco podmęczona z uwagi na to, że w sobotę graliśmy w turnieju w Łęcznej, gdzie doszliśmy do finału, zajmując drugie miejsce. W ubiegłym roku wywalczyliśmy drugie miejsce, przegrywając w rzutach karnych z drużyną Stali Stalowa Wola 2:3. Drugi przyjazd był sympatyczniejszy, bo wiadomo, jak się jedzie na turniej i się go wygrywa to jest supersprawa. Każda wygrana buduje i motywuje do dalszej pracy – powiedział tuż po meczu finałowym wyraźnie uradowany trener Tomasovii Jarosław Korzeń.

– My, jako drużyna, zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Mimo że nie byliśmy uważani za faworytów, to jednak drugie miejsce dla nas jest dużym wyróżnieniem. To dobry i optymistyczny prognostyk na przyszłość  dodał trener Gryfu Paweł Szajewski.

Tomasovia Tomaszów Lubelski zagrała w składzie: Daniel Piwowarczyk, Piotr Krawczyk, Dawid Bielak, Przemysław Krawczyk, Michał Budzaj, Grzegorz Słoboda, Jakub Kramarczyk, Wojtek Wójcik, Michał Zawiślak, Damian Bełz, Jakub Koper, Roman Jędruszczak, Szymon Olenkiewicz, Jakub Witkowski. Trener: Jarosław Korzeń.

Gryf Gminy Zamość: Damian Zając, Grzegorz Głowacki, Dawid Zuszman, Albert Piotrowski, Mateusz Ząbczyk, Adrian Fusiara, Kacper Głowacki, Sebastian Magryta, Kacper Zając. Trener: Paweł Szajewski.

Na zakończenie turnieju najlepsze drużyny otrzymały wyróżnienia. Podsumowania dokonał dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Furlepa.  Jako organizatorzy cieszymy się z faktu, że tak wiele drużyn z chęcią odwiedza Biłgoraj. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i pochlebnych opinii od opiekunów, rodziców oraz trenerów odwiedzających nasz OSiR i za nie bardzo dziękujemy.

Nagrody wręczał dyrektor OSiR-u w obecności Marka Kłoska i Andrzeja Kasiaka.

   

    

Wyróżnienia otrzymali:

Najlepszy bramkarz  Daniel Piwowarczyk (Tomasovia Tomaszów Lubelski)

Król strzelców – Przemysław Chyrchała (Gaudium Zamość) – 12 bramek

Najlepszy piłkarz – Mateusz Ząbczyk (Gryf Gmina Zamość)

Drużyna fair play – Stal Stalowa Wola

Najszybciej zdobyta bramka  Szymon Owczarek (Stal Stalowa Wola)

Najładniejsza bramka  Jakub Bożek (Roztocze Szczebrzeszyn)

Żonglerka głową – Grzegorz Głowacki (Gryf Gmina Zamość)

Slalom z piłką  Jakub Witkowski (Tomasovia Tomaszów Lubelski)

Szybki strzał  Mateusz Dziurdza (OSiR Biłgoraj)

Zapraszamy na kolejny halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików Młodszych o Puchar Dyrektora OSiR (r. 2002), który odbędzie się 16 lutego 2014.

Sponsorzy Młodzieżowych Turniejów Halowej Piłki Nożnej Edycja 2014: 

Urząd Miasta Biłgoraj, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, OSiR Biłgoraj, MODEL, Lombard, Małgorzata Wlaź, Gmina Aleksandrów, MAAWSport, DETIM – Usługi Budowlane, Polski Związek Piłki Nożnej, WUBEX – Ośrodek Szkolenia Kursowego, Lider, Gmina Radecznica, Stacja paliw, Stanisław Gawda, TRANSPIN, Zbigniew Pińczyński, PKS Biłgoraj, Hotel i Restauracja "Sitarska", Hurtownia Elektryczna, Kazimierz Ordecki, DA-CAR, Damian Surmacz, Kaufland Biłgoraj, Bank Spółdzielczy w Biłgoraju, Firma  Produkcyjno-Handlowo-Usługowa "SURMACZ" – Marian Surmacz, Danpol, Black Red White, Regina Rogowska – radna Rady Miasta Biłgoraj,  Firma Wielobranżowa "ELEKTROMONTAŻ" Stanisław Studnicki, Centrum Motoryzacyjne – Mirosław Laskowski, Ryszard Krawiec – Radny Rady Miasta Biłgoraj, Ewa i Jan Tochmanowie.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners