Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Puchar Dyrektora OSiR pozostał w Biłgoraju

 OSiR Biłgoraj, Stal Stalowa Wola oraz Grunwald Budziwój to trzy najlepsze zespoły halowego turnieju piłki nożnej trampkarzy młodszych o Puchar Dyrektora OSiR (r. 2000 i młodsi). Zawody rozegrano 2 lutego 2014 roku (w niedzielę) w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

 

W niedzielę od samego rana w hali sportowo-widowiskowej OSiR-u oraz w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju panowała atmosfera wielkich turniejowych emocji. Aż 14 drużyn piłkarskich chłopców z rocznika 2000 i młodsi wzięło udział w halowym turnieju piłki nożnej trampkarzy młodszych o Puchar Dyrektora OSiR.

W rywalizacji wzięły udział dobrze znane drużyny z Lubelszczyzny a także z Podkarpacia, których przedstawiać nie trzeba m.in. AMSPN Hetman Zamość, Stal Stalowa Wola, Omega Stary Zamość czy Lublinianka Lublin.

Już w fazie grupowej było ciekawie, szczególnie w grupie B gdzie do ostatniego meczu nie było wiadomo, kto awansuje do dalszych rozgrywek. Z turniejem pożegnała się Lublinianka Lublin, a niespodziankę sprawili piłkarze Relaxu Radecznica awansując do ćwierćfinałów.  – Awansowaliśmy dość szczęśliwie. Czekaliśmy na wynik  do  ostatniego meczu gdzie Gryf wygrał z Lublinianką i dzięki temu kosztem zespołu z Lublina weszliśmy do dalszej fazy. Rok temu nie udało nam się wyjść z grupy. Ale uważam, że wtedy zdobyliśmy trochę doświadczenia, co zaprocentowało dzisiaj. Patrząc na nazwy dzisiejszych drużyn i ich potencjał to uważam, że sprawiliśmy dużą niespodziankę awansując z tak mocnej grupy – stwierdził po turnieju opiekun Relaxu Radecznica Wojciech Kondrat.

Po rozegraniu czterech ćwierćfinałów do fazy półfinałowej awansowały cztery zespoły. W pierwszym półfinale OSiR II Biłgoraj pokonał AMSPN Hetman Zamość 2:0, a w drugim Grunwald Budziwój przegrał ze Stalą Stalowa Wola 1:4. 

Zanim jednak rozegrano finał, przegrani Grunwald z Hetmanem zmierzyli się w meczu o III miejsce. Pojedynek ten zakończył się minimalnym zwycięstwem piłkarzy z Budziwoja 2:1 – Jak na pierwszy pobyt poza naszym województwem osiągnęliśmy dobry wynik i jesteśmy z tego zadowoleni. Moi chłopcy dzisiaj na tym pięknym obiekcie dali z siebie ile mogli.  Dziękujemy gospodarzom turnieju za przyjęcie i gościnność, na pewno przyjedziemy tu jeszcze w przyszłości. -  powiedział wyraźnie zadowolony po turnieju szkoleniowiec Grunwaldu Łukasz Malinowski.

 - W rywalizacji chodziło nam przede wszystkim o to by moi zawodnicy sobie po prostu pograli w piłkę. Choroby trochę pokrzyżowały nam plany i kilku zawodników nie mogło przyjechać na ten turniej. Było sporo gier, mamy dużo do przemyślenia i materiału do pracy. Turniej był sprawienie zorganizowany a mecze na wysokim poziomie.  - dodał szkoleniowiec  AMSPN Hetman Zamość, Zbigniew Ulanowski.

W finałowym pojedynku OSiR II Biłgoraj pokonał Stal Stalową Wolę 3:0. Bramki dla zwycięzców strzelili: Mikołaj Nawrocki, Tomasz Hadacz i Kamil Wolanin. – Naszym celem była obrona tytułu sprzed roku. Podobnie jak w poprzednim obsada była bardzo mocna, ale udało nam się wygrać całą rywalizację. Turnieje halowe traktujemy jako zabawę i takie przetarcie przed ligą, którą chcemy wygrać, gdyż to jest nasz główny cel. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji turnieju i wsparcie z trybun - podsumował turniej trener OSiRu Biłgoraj Piotr Kmieć.

- Uważam, że drugie miejsce to bardzo dobry rezultat. Po finale został mały niedosyt, ale to są chłopcy, którzy dopiero uczą się grać w piłkę. Co roku przyjeżdżamy do Biłgoraja na turnieje, bo są zawsze ciekawe drużyny a konfrontacja z nimi przynosi dużo plusów i materiałów do analizy – ocenił występ swojego zespołu trener Stal Stalowej Woli, Paweł Rybak.

OSiR II Biłgoraj zagrał w składzie: Kamil Nowak, Tomasz Hadacz, Bartosz Grasza, Paweł Konopka, Mikołaj Nawrocki, Kamil Wolanin, Mikołaj Małysza, Bartłomiej Marzec, Dawid Walczak, Dawid Piech, Przemysław Krzyszycha. Trener: Piotr Kmieć.

Skład drużyny Stal Stalowa Wola: Piotr Pyz, Wiktor Jarosz, Kamil Puk, Maciej Wieprzęć, Kacper Latawiec, Bartosz Piechniak, Maciej Nazimek, Filip Szifer, Oskar Madera, Paweł Piekorz, Maciej Szwedo, Kamil Kowalski, Dawid Iskra. Trener: Paweł Rybak.

Na zakończenie turnieju najlepsze drużyny otrzymały wyróżnienia. Podsumowania dokonał dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Furlepa. – Cieszę się, że po raz kolejny udało się zorganizować super turniej. Przede wszystkim dziękuję przybyłym zawodnikom, trenerom oraz rodzicom i kibicom. Cieszę się, że tak liczne grono przybyło do Biłgoraja.  Myślę, że niezależnie od wyniku warto było przyjechać, spotkać się i rywalizować. Tym którzy wygrali i tym którzy przegrali serdecznie gratuluje dobrej postawy. W sposób szczególny dziękuje rodzicom z rocznika OSiR 2000 za pomoc w organizacji turnieju i przygotowanie poczęstunku dla trenerów i opiekunów.

Wyróżnienia otrzymali:

Najlepszy bramkarz: Kamil Nowak (OSiR Biłgoraj)

Król strzelców: Jakub Kawałko (AMSPN Hetman Zamość ) – 10 bramek

Najlepszy piłkarz: Filip Szifer (Stal Stalowa Wola)

Drużyna fair play: Grunwald Budziwój

Najszybciej zdobyta bramka: Kacper Pańko (Gaudium Zamość)– 5 sekunda.

Najładniejsza bramka: Filip Szifer (Stal Stalowa Wola)

Żonglerka głową: Jakub Zieliński (MUKS Kraśnik)

Slalom z piłką: Filip Maciejewski (Gaudium Zamość)

Szybki strzał: Damian Michalski (Grunwald Budziwój)

Zapraszamy na kolejny halowy turniej piłki nożnej  młodzików starszych o Puchar Dyrektora OSiR /r. 2001/, który odbędzie się 9 lutego 2014.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners