Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Juniorzy młodsi Gromu Różaniec zdobyli Puchar Dyrektora OSiR

 27 stycznia br. (w niedzielę) w hali sportowo – widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się halowy turniej piłki nożnej juniorów młodszych o Puchar Dyrektora OSiR. Pierwsze miejsce przypadło drużynie Gromu Różaniec.

 Do sportowej rywalizacji przystąpiło 14 zespołów, które podzielono na dwie grupy eliminacyjne i grano systemem "każdy z każdym". Grupa A rozgrywała swoje mecze w hali sportowo-widowiskowej OSiR-u w Biłgoraju, natomiast grupa B grała w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Turniej był silnie obstawiony a mecze stały na dobrym poziomie. Nie obyło się bez niespodzianek już w ćwierćfinałach, gdy odpadł jeden z faworytów turnieju drużyna Stal Stalowa Wola 98, która przegrała z Gromem Różaniec 1:2. – Tym charakteryzuje się futbol młodzieżowy, że jest nieprzewidywalny. Pozostaje lekki niedosyt, gdyż liczyliśmy na wyższe miejsce. Być może na nasz wynik wpływ miał aspekt zmiany hali i otoczenia, to wszystko się troszkę różni. Generalnie jesteśmy na etapie przygotowawczym, gdzie przełamujemy nasze słabe strony. W turnieju liczył się nasz udział i przetarcie przed ligą – podsumował występ drużyny Stali trener Dariusz Michalak.

Mecze ćwierćfinałowe wyłoniły półfinalistów. O zaciętości świadczy fakt, że oba spotkania zakończyły się seriami rzutów karnych. W meczu o III miejsce Włókniarz Frampol wygrał z Tanwią Harasiuki 3:0. – Uważam, że osiągnęliśmy spory sukces zwłaszcza, że do turnieju zgłosiło się dużo drużyn. We wszystkich meczach zaprezentowaliśmy się dobrze. Szkoda tylko meczu półfinałowego, gdzie przegraliśmy w rzutach karnych. Nasze miejsce mogło być troszkę wyższe, gdyż już kiedyś zajęliśmy tutaj trzecią pozycję. Jest to młody zespół, który w przyszłym roku również się tutaj pojawi, gdyż nasza sąsiedzka współpraca z OSiR-em układa się bardzo dobrze  powiedział trener juniorów młodszych Włókniarza Mirosław Kubina.

W wielkim finale Grom Różaniec wygrał po serii rzutów karnych 3:2 z OSiR-em Biłgoraj (w regulaminowym czasie było 1:1).  – Turniej zaczęliśmy bardzo źle, ale z biegiem czasu graliśmy coraz lepiej. Moi chłopcy poczuli rytm gry i uwierzyli, że da się tu w Biłgoraju coś ugrać. Wyszło bardzo dobrze. Dwa mecze półfinałowy i finałowy wygraliśmy w rzutach karnych. Cóż, można powiedzieć, że szczęście dzisiaj stało po naszej stronie  stwierdził po meczu finałowym dumny ze swoich podopiecznych trener Gromu Marek Grelak.

Piłkarze Gromu Różaniec za zwycięstwo otrzymali okazały puchar oraz komplet 16 piłek.

Grom wystąpił w składzie: Wojciech Markowicz, Kamil Kaproń, Michał Łogin, Jakub Grasza, Marek Czarny, Marek Gleń, Patryk Kuczyński, Piotr Brzyski, Damian Uchman, Radosław Jędruchów, Przemysław Grasza. Trener Marek Grelak.

Skład OSiR-u Biłgoraj: Arkadiusz Kniaź, Jan Birut, Filip Mróz, Szymon Kusiak, Patryk Rękas, Michał Blicharz, Dominik Skubisz, Mateusz Hanas, Ernest Szponar, Kacper Sobczak, Michał Maciocha, Rafał Kosiarski, Mateusz Rak, Kacper Sawa, Radosław Bazan, Patryk Chorębała, Jakub Dyjach. Trener Artur Piskorski.

Na zakończenie turnieju najlepsze drużyny otrzymały wyróżnienia. Podsumowania dokonał dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Furlepa– Niezależnie od dzisiejszych wyników chcę podziękować wszystkim drużynom za udział, zaangażowanie i chęć przyjazdu na naszą imprezę. Turniej ma za zadanie integrować zespoły z powiatu biłgorajskiego a także te inne, które do nas przyjeżdżają z województwa lubelskiego czy podkarpackiego. Myślę, że wzajemne przyjaźnie i wspólna rywalizacja wyjdą wszystkim na dobre w późniejszych zmaganiach na boisku.  

Nagrody wręczał dyrektor OSiR-u w obecności byłych piłkarzy BKS Łady Biłgoraj braci Krzysztofa i Roberta Wlaziów oraz Grzegorza i Jarosława Hasiaków.

Wyróżnienia otrzymali: król strzelców Dominik Skubisz (OSiR Biłgoraj) – 9 bramek, najlepszy zawodnik Kamil Kaproń (Grom Różaniec), najlepszy bramkarz Arkadiusz Kniaź (OSiR Biłgoraj), fair play Włókniarz Frampol, autor najładniejszej bramki Jakub Grasza (Grom Różaniec), najszybszej bramki Mateusz Zaczek (Sokół Zwierzyniec), szybkiego strzału Konrad Szuba (Stal Stalowa Wola 98), slalomu z piłką Artur Wlizło (Metalowiec Goraj), żonglerki głową Jan Birut (OSiR Biłgoraj).

Zapraszamy na kolejny halowy turniej piłki nożnej trampkarzy młodszych o Puchar Dyrektora OSiR /2000/, który odbędzie się 2 lutego 2014 r. 

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners