Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Memoriał Stanisława Wójcika rozstrzygnięty

 Łada 1945 Biłgoraj wygrała VII Memoriał Stanisława Wójcika, który odbył się w niedzielę, 19 stycznia 2014 roku, w Biłgoraju. Drugie miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Lipiny Dolne, a trzecie Rakovia Rakówka. Podczas loterii fantowej zebrano 1 082,25 zł. Pieniądze zostały przeznaczone dla rodziny Wasągów.

 

Sportowym turniejem, który odbył się już po raz siódmy, uczczono pamięć wspaniałego człowieka pana Stanisława Wójcika, wieloletniego kierownika i działacza klubu BKS Łada Biłgoraj. – To co dał nam los, to co dał nam świat, niespodzianie zabrał los. Wspaniały człowiek kochający przede wszystkim młodzież i sport. Chciałbym, żeby wszyscy zawodnicy tak podchodzili do swoich obowiązków, jak podchodził świętej pamięci Stanisław. Wszystkim gratuluję i tradycyjnym do usłyszenia i zobaczenia na następnym turnieju, a Stasiu spoczywaj w pokoju – takie piękne słowa na zakończenie turnieju wypowiedział przyjaciel pana Stasia Mirosław Laskowski.

Podczas Memoriału prowadzona była loteria fantowa, w której można było wygrać gadżety sportowe, koszulki znanych zespołów piłkarskich m.in. Mistrza Polski Legii Warszawa. Zebrane podczas loterii pieniądze w kwocie 1 082,25 zł zostały przeznaczone dla rodziny Wasągów, która znajduje się w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej. W rodzinie wychowuje się 2 niepełnosprawnych dzieci wymagających leczenia i rehabilitacji. Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy podarowali fanty oraz tym, którzy zakupili losy.

W tym roku Memoriał odbywał się na dwóch obiektach w hali OSiR oraz w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

W sobotniej rywalizacji wzięło udział 19 zespołów, które podzielono na 4 grupy i grano w nich systemem "każdy z każdym". Po rozegraniu meczów eliminacyjnych odbyły się te najważniejsze: ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz mecz o III miejsce i finał. 

W ubiegłym roku turniej wygrała Rotunda Krzeszów, w bieżącym swoją przygodę zakończyła na ćwierćfinałach, gdzie uległa Rakovii Rakówka 1:2. – Zabrakło nam troszkę szczęścia w tym spotkaniu ćwierćfinałowym i niestety odpadliśmy. Turniej był zorganizowany na wysokim poziomie owocujący w ciekawe mecze począwszy od eliminacji. Mam nadzieję, że za rok się zjawimy i powalczymy o wyższe cele  podsumował trener Rotundy Damian Skakuj.

 

 

W finale Memoriału zagrały drużyny Łady 1945 Biłgoraj oraz sprawca największej niespodzianki Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Lipiny Dolne. Łada po bramkach Dawida Konopki i Pawła Hadacza wygrała 2:0. – Przed turniejem założyliśmy sobie, że powalczymy przynajmniej o wyjście z grupy. Uważam, że sprawiliśmy dużą niespodziankę, awansując do finału, gdyż wcześniej nikt na nas nie stawiał. Zaskoczyliśmy wszystkich mile i mam nadzieję, że w przyszłym roku również się pojawimy – powiedział Sylwester Bucior, opiekun drużyny z Lipin.

– Dwa lata z rzędu zajęliśmy trzecie miejsce. W dzisiejszym turnieju może to nieskromnie zabrzmi, ale chyba byliśmy tą najlepszą drużyną. Sama frekwencja pokazała na ostatnich naszych treningach, że po prostu my będziemy głównym pretendentem do wygrania w tym roku. Zajęte miejsce było dla nas bardzo ważne. Chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony i udało się z nawiązką. Miło mi, że tak liczna grupa kibiców, działaczy i moich zawodników brała udział w tym turnieju i to jest dobry prognostyk przed dalszą pracą i zmaganiami ligowymi – dodał trener Łady Marcin Mura.

 

Piłkarze Łady 1945 Biłgoraj za zwycięstwo otrzymali dwa okazałe puchary, w tym najważniejszy memoriałowy wręczony przezMarka Wójcika, syna pana Stasia. Nagrodą był także komplet 16 piłek dla juniorów biłgorajskiej Łady 1945. 

Łada zagrała w składzie: Łukasz Szawara, Damian Garbacz, Piotr Mazurek, Sebastian Kuczma, Damian Herda, Paweł Kolbuch, Damian Rudy, Paweł Hadacz, Dawid Konopka, Michał Holko, Kamil Hanas, Radosław Odrzywolski, Bartłomiej Gregorczyk, Piotr Kosidło, Jarosław Sławkowski, Marcin Stalak.

Skład MDP Lipiny Dolne: Szymon Łatocha, Szymon Wardach, Kamil Kupiec, Jakub Przytuła, Daniel Pawęska, Marcin Pawęska, Rafał Bzdyra, Rafał Szabat, Hubert Głowik.

Na zakończenie turnieju najlepsze drużyny otrzymały wyróżnienia. Każdy zespół dostał dodatkowo fotoramy ze zdjęciem oraz pamiątkowe dyplomy.

Podsumowania dokonał dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Furlepa. – Dziękuję serdecznie wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom, którzy dzisiaj uczestniczyli i chcieli z nami tutaj po biłgorajsku wspominać pomięć bardzo zasłużonego dla naszego miasta człowieka i działacza piłkarskiego pana Stanisława Wójcika. Pan Stasio całe swoje życie poświęcił młodzieży oraz klubowi BKS Łada Biłgoraj. Dziękuję serdecznie sponsorom, dzięki którym możemy organizować cykl turniejów w halowej piłce nożnej oraz publiczności, która zawsze dopisuje i z chęcią tworzy piłkarski klimat. Turniej po raz kolejny otrzymał honorowe patronaty Ministerstwa Sportu i Turystyki RP oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. W sposób szczególny dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego za pomoc finansową. W tym roku podczas turniejów promujemy markę "Lubelskie Smakuj Życie" – powiedział Michał Furlepa, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Dyrektor OSiR-u pochwalił także świetną postawę najmniejszych klubów z Lipin Dolnych i Rakówki, które walczą o pojawienie się na piłkarskiej mapie.

      

     

Wyróżnienia otrzymali:

Najlepszy bramkarz: Tomasz Siryk (MOSiR Lubaczów), Król strzelców: Dawid Konopka (Łada), Najlepszy zawodnik: Daniel Szkałuba (Rakovia), Fair Play: MDP Lipiny Dolne, Slalom z piłką: Jakub Młynarski (Tanew Harasiuki), Szybki strzał: Szymon Marczak (Tanew Harasiuki), Żonglerka głową: Kamil Marzec (Relax Radecznica), Najszybciej zdobyta bramka: Łukasz Wróbel (Relax Radecznica) – 8 sek.


« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners