Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Wspomnień czar – dwanaście miesięcy z OSiR Biłgoraj

Rok 2014 niebawem przejdzie do historii. W telegraficznym skrócie przedstawiamy naszym zdaniem najważniejsze, najciekawsze wydarzenia, które miały miejsce w mijającym 2014 roku na terenie obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju składa serdeczne podziękowania wszystkim podmiotom, instytucjom i stowarzyszeniom, z którymi współpracował przy organizacji imprez. Słowa szczególnych podziękowań kierujemy do Burmistrza Miasta Biłgoraj, Radnych Rady Miasta Biłgoraj i pracowników jednostek miejskich, szkół, przedszkoli za pomoc i wspólne tworzenie dobrego klimatu dla biłgorajskiego sportu. 

W styczniu 2014 roku zaczęliśmy swoją pracę od organizacji imprezy charytatywnej. Już po raz drugi zorganizowaliśmy Noworoczny Turniej Charytatywny w Piłkę Nożną OPEN na rzecz PCK w Biłgoraju, który odbył się w sobotę 12 stycznia.  Była to nie tylko rywalizacja między drużynami czy dobra zabawa. Wszyscy mieli przede wszystkim jeden wspólny cel. Dzięki pomocy drużyn, które wzięły udział w turnieju, udało się zebrać kwotę w wysokości 3 140 zł.

Jednym z ciekawszych wydarzeń stycznia i całego sezonu zimowego były mecze piłkarskie rozegrane w ramach cyklu turniejów w halowej piłce nożnej we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych. Inauguracją był VII Memoriał Stanisława Wójcika, który odbył się 19 stycznia. Tradycją stało się również sprzedaż losów loteryjnych. Cała zebrana suma 1 082,25 zł. została przeznaczona dla potrzebującej rodziny Wasąg z Biłgoraja.

 

Młodzi piłkarze spotykali się na arenie głównej hali przez dwa miesiące. We wszystkich turniejach uczestniczyło ponad 1000 zawodników, którzy rozegrali ok. 300 meczów, strzelając łącznie 904 bramki.

Również w styczniu w ramach Ferii z OSiR odbyła się trzydniowa impreza sportowa skierowana do dzieci i młodzieży z Biłgoraja. Wszyscy bawili się znakomicie a przy tym otrzymali pamiątkowe sportowe nagrody rzeczowe od Dyrektora OSiR Michała Furlepy.

Luty sprawił, że do naszej hali zawitały zakochane pary. W Dzień Świętego Walentego odbył się II Walentynkowy Turniej Badmintona Mikstów o Puchar Dyrektora OSiR. Było wiele emocji, zaciętych pojedynków, ale najwięcej uśmiechu na twarzy.

OSiR był również współorganizatorem sportowego podsumowania roku. Uroczystość odbyła się 24 lutego w Zajeździe Nadrzecze. W sportowej gali udział wzięli nagrodzeni sportowcy, trenerzy oraz działacze biłgorajskiego sportu, a także jego pasjonaci.

8 marca panie ponownie udowodniły, że siła jest kobietą. Dyrektor OSiR Michał Furlepa już po raz trzeci zaprosił na obiekty OSiR biłgorajanki. Nasz pomysł spodobał się również Paniom z innych miejscowości do Biłgoraja przybyły uczestniczki z Zamościa, Tomaszowa  Lubelskiego, Goraja czy Hrubieszowa.

OSiR nie zapomniał również o najmłodszych mieszkańcach Biłgoraja. 21 marca przedszkolaki powitały wiosnę na sportowo.

Tańca uroki poznaliśmy 22 marca podczas turnieju Disco Dance i Hip hop „Zaplątane kroki”. Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie kulturalno – oświatowe „Trampolina sukcesu” , Studio tańca „Styl”, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Ostatnie dwa tygodnie marca upłynęły pod znakiem imprez drużynowych. Najpierw na hali sportowej spotkali się miłośnicy siatkonogi /23.03.2014r./, później na parkiecie królowali koszykarze /26.03.2014 r./a na sam koniec rywalizowali siatkarze. 27-28 marca rozegrano XIII Mistrzostwa Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

30 marca zakończyły się również zmagania o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj w Biłgorajskiej Lidze Piłki Siatkowej.

Kwiecień przyniósł kolejną spektakularną mieszankę sportu. Zaczęliśmy od Ogólnopolskiego Festiwalu Form Tanecznych "Taneczne Inspiracje" /5.04.2014r./.

W dniach 12 i 13 kwietnia 2014 roku odbył się Halowy Turniej Tenisa o Puchar Dyrektora OSiR. Natomiast 16 kwietnia młodzież szkół biłgorajskich spotkała się w Parku Różnówka podczas Wiosennych Biegów Przełajowych.

Tegoroczna majówka zbiegła się z wyjątkową rocznicą -1 maja 2014 roku minęło 10 lat od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji nad zalewem Bojary odbył się Piknik Rodzinny „Biłgorajska Majówka z Unia Europejską”.

Tradycyjnie włączyliśmy się w Ogólnopolska Akcję „Polska Biega”. Impreza odbyła się 23 maja i jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W maju również swoje święto obchodziły mamy. Z tej okazji zorganizowaliśmy „Sportowy dzień Matki”, każda z pań tego dnia mogła liczyć na darmowe zajęcia fitness na naszych obiektach.

Początek czerwca obchodziliśmy hucznie z dwóch powodów. Po pierwsze na Dzień Dziecka zorganizowaliśmy piknik sportowo-kulturalny, a po drugie tego dnia miało miejsce odsłonięcie oficjalnej maskotki OSiR.

Czerwiec to również zakończenie rozgrywek w Amatorskiej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora OSiR oraz Amatorskiej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj. W drugiej połowie czerwca odbył się pierwszy bieg uliczny. „Bieg Sitarski”/22.06.2014r./ Cieszył się niezmierną popularnością na starcie biegu głównego stanęło 111 zawodników.

Frekwencja dopisała również podczas pikniku „Powitanie wakacji”, który odbył się 29 czerwca nad zalewem Bojary. Każdy, kto w niedzielne popołudnie przyszedł nad biłgorajski zalew nie żałował. Specjalnie dla naszych gości przygotowaliśmy szereg atrakcji min.: turniej piłki nożnej plażowej, turniej siatkówki plażowej, pokazy Street Workout oraz gry i zabawy dla dzieci.

W wakacje po raz pierwszy zorganizowaliśmy Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Street Workout o Puchar Dyrektora OSiR, które odbyły się 3 sierpnia nad zalewem Bojary podczas pikniku rodzinnego "Trzeźwo – zdrowo – na sportowo". I tu również sądząc po frekwencji, słoneczny zalew Bojary był jednym z popularniejszych weekendowych miejsc w mieście.

Pierwsze dni września od lat związane są z organizacją Dni Otwartych OSiR, w tym roku impreza odbyła się w dniach 5-7 września i jak zwykle przyciągnęła na obiekty rzeszę fanów sportów wszelakich. Najważniejszym celem imprezy była jednak zbiórka pieniędzy na rzecz Michałka Telekało. Dzięki wielkiemu sercu wszystkich uczestników, gości i mieszkańców Biłgoraja udało się zebrać  6.665 zł. 

Kolejną wielką imprezą września okazał się Charytatywny Piknik Strażacki /28.09.2014 r./ podczas którego również zbieraliśmy pieniądze dla małego Michałka Telekało. Wspólnie udało się zebrać ponad 20 tys. złotych.

Tradycyjnie pierwsza niedziela /5.10.2014r./ października upłynęła pod znakiem biegów. Jedna z najstarszych imprez biegowych w regionie odbyła się już po raz 26. W niedzielne przedpołudnie na obiektach OSiR odbywały się biegi dla dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg przedszkolaków.

Październik przyniósł również nie lada zabawę kibicom sportów motorowych, OSiR chętnie włączył się w organizację zakończenia sezonu driftingowego, impreza odbyła się na biłgorajskim autodromie 12 października.  Na torze mieliśmy wszystko to, czym emocjonowaliśmy się przez cały sezon – zaciętą walkę, piękne emocje i wspaniały show.  Impreza miała również charakter charytatywny.

Listopad przywitał nas iście wiosenną aurą postanowiliśmy nad biłgorajskim zalewem  Bojary zorganizować „Sportowy dzień nad zalewem Bojary” /5.11.2014/ FOT 30. 8 listopada na hali sportowo – widowiskowej OSiR odbył się tradycyjnie już Turnieju Piłki Siatkowej z Ok. Święta Niepodległości, rozgrywanym o puchar  Przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraj,  udział w nim wzięło 11 zespołów.

W połowie listopada zorganizowaliśmy warsztaty ruchowe, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Celem imprezy było pokazanie różnych form rekreacji ruchowej. Każdy kto w piątek 14 listopada przyszedł na OSiR mógł wziąć udział w zajęciach: Insanity, Tabaty czy Street Workout.

Ostatnie tygodnie roku przyniosły przede wszystkim kontynuację świetnej passy organizowanych przez nas imprez. Zaczęliśmy Potyczkami Gimnazjalistów / 27.11.2014 r./ Następnie na naszej hali odbył się cykl imprez mikołajkowych. Najpierw rywalizowały dzieci ze szkół podstawowych podczas Rekreacyjno - sportowych igrzysk szkół podstawowych /3.12.2014r./ później odbyły się Mikołajkowe turnieje w piłkę nożną chłopców /4.12.2014r./ i dziewcząt /9.12.2014r./ o Puchar Dyrektora OSiR.

W grudniu również z inicjatywy Radnych Miasta Biłgoraj  i Radnych  Powiatu Biłgorajskiego odbył się Charytatywny Turniej w Piłkę Nożną Radnych /12.12.2014r./. Mimo, że wygrała drużyna powiatu każdy z uczestników podkreślał, że nie o wynik a o cel chodziło. Cel był szczytny bo wszystkie zebrane pieniądze trafiły do rodziny pana Bogdana, która została poszkodowana w pożarze.

Przyjdź, poznaj, poćwicz pod takim hasłem w niedziele 14 grudnia nad zalewem Bojary odbyła się impreza mająca na celu zapoznanie mieszkańców z Trasami Zdrowia PZU.

To tylko część imprez jakie organizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Miło nam, że tak duża część mieszkańców czynnie uczestniczy w życiu sportowym Biłgoraja. Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: www.osir.lbl.pl Jedno jest pewne kibice, miłośnicy sportu i zawodnicy nie mogli narzekać na brak emocji w mijającym roku. My możemy obiecać, że w Nowym 2015 Roku tych emocji będzie jeszcze więcej.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners