Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Sportowe Mikołajki Podstawówek pod egidą Banku Zachodniego WBK

Już po raz kolejny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju  przy współpracy przedstawicieli biłgorajskich szkół zorganizował rekreacyjno-sportowe igrzyska szkół podstawowych, które odbyły się w środę 3 grudnia br.

Głównym sponsorem imprezy był Bank Zachodni WBK

Podobnie jak to było w ubiegłym roku impreza przebiegała sprawnie i w rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło także obecności Św. Mikołaja, który rozdawał dzieciom słodycze i gadżety Banku Zachodniego WBK. Jak zwykle frekwencja dopisała.  Zarówno uczniowie jak obecni dyrektorzy zgodnie twierdzili, że idea tych igrzysk rozbudza zainteresowanie sportem. -  Była to fantastyczna oraz wspaniała zabawa, szczególnie dla dzieci, która promuje sport oraz zdrowy styl życia, dlatego bardzo się cieszymy z zaproszenia. Mam nadzieję, że kolejne igrzyska też się odbędą. W naszych szkołach mamy bardzo wiele obiektów sportowych, na których regularnie ćwiczymy. Nasze dzieci chcą zaprezentować swoje umiejętności sportowe i tutaj mają po prostu na to okazję. Szczególnie, gdy jesteśmy wszyscy razem, nie tylko w obrębie własnej szkoły. Czyli jest to taka integracja środowiska szkolnego.  – powiedziała Teresa Bogdanowicz-Bordzań, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5.

Przygotowania do rozgrywek sportowych oraz konkursów poprzedziła wspólna rozgrzewka, którą poprowadziła Aleksandra Gontarz, nauczycielka wychowania fizycznego ze SP Nr 5. 

Konkurencja dla dyrekcji  – rzuty do celu

Sadzenie ziemniaków” – sztafeta

Przeciąganie liny

Skoki przez linę

Unihocej – sztafeta

Konkurencja „integracyjna”  nauczycieli + uczeń - rzuty do celu

Tor przeszkód - sztafeta

Mecz: nauczyciele – uczniowie w zbijanego

Przeprowadzone konkurencje sportowe wymagały od uczestników sprytu, zręczności oraz szybkości. Opiekunowie i dyrektorzy szkół również zostali poddani egzaminowi ze sprawności fizycznej.

Dzięki zaangażowaniu zawodników, a także wiernych kibiców do końca nie zabrakło sportowej rywalizacji, która dostarczyła wiele emocji.

Na koniec reprezentacje szkół otrzymały zdobyte w trakcie rywalizacji nagrody sportowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Biłgoraj. Dyrektorzy wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnych rozgrywkach. - Bardzo dobry pomysł, fajna impreza w duchu fair play prowadzona przy dużym dopingu. Gratulujemy organizatorom i oczekujemy kontynuacji w roku następnym.  – stwierdził Jan Majewski, dyrektor MZS w Biłgoraju.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners