Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Finał Diecezjalnego Turnieju Ministrantów

Wielki finał XII edycji Diecezjalnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, odbył się w sobotę, 15 listopada w hali sportowo-widowiskowej OSiR w Biłgoraju.

W turnieju wzięło udział 15 drużyn, które przybyły z Zamościa, Miączyna, Mircza, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Komarowa, Majdanu Starego, Hrubieszowa, Lipska k. Zamościa, Biszczy, Starego Zamościa oraz Lubaczowa.

Rywalizowano w czterech kategoriach: ministranci młodsi, ministranci, lektorzy i lektorzy starsi. Grano w czterech grupach systemem każdy z każdym. Awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Elblągu 1-2 maja 2015 roku, uzyskali zwycięzcy w każdej kategorii.

Wraz z zawodnikami przyjechali księża, którzy pełnili rolę opiekunów drużyn. Wykazywali oni jednomyślnie wielki entuzjazm do organizowania imprez o takim charakterze. Wszyscy podzielali zdanie, iż stworzenie drużyn sportowych dla ministrantów przyczynia się do zintegrowania młodzieży, budowania między nimi poczucia współpracy, jedności, równości w grupie, większej świadomości zasad fair play. Jednocześnie rywalizacja sportowa pozwala odciągnąć młodzież od komputera czy telewizji. Najlepiej świadczą o tym słowa ks. Andrzeja Zdunka, opiekuna drużyny ministrantów z parafii Świętej Trójcy w Komarowie.  Dzieci bardziej starają się, częściej chodzą na zbiórki. Uważam, że gry komputerowe nie zastąpią prawdziwego sportu – powiedział ks. Andrzej Zdunek.

Do finału ogólnopolskiego w Elblągu awansowały następujące drużyny: ministranci młodsi z parafii św. Michała Archanioła w Miączynie, ministranci z parafii Najświętszego Serca Jezusa w Tomaszowie Lubelskim, lektorzy z parafii Najświętszego Serca Jezusa w Tomaszowie Lubelskim, lektorzy starsi z parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie.

Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale, które wręczali dyrektor OSiR Michał Furlepa, ks. dziekan Jerzy Kołtun oraz prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners