Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Rekord frekwencji pobity w biegu po Ziemi Biłgorajskiej

 W niedzielę, 5 października br. odbył się  XXVI bieg uliczny -10-tka po Ziemi Biłgorajskiej.

Wyniki biegów do pobrania TUTAJ

 Tradycyjnie pierwsza niedziela października upłynęła pod znakiem biegów. Jedna z najstarszych imprez biegowych w regionie odbyła się już po raz 26. W niedzielne przedpołudnie na obiektach OSiR odbywały się biegi dla dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg przedszkolaków.

Ostatnim akordem tego „biegowego” dnia był Bieg Główny na dystansie 10 kilometrów. Trasa biegu była następująca: OSiR ul. Targowa 15 (START),ul. Lubelska, ul. Moniuszki, ul. Radzięcka, dookoła zalewu Bojary, Gromada, Majdan Gromadzki, Nadrzecze (META).

 Piękna słoneczna pogoda idealnie wspierała sportowców. To z pewnością przyczyniło się też do pobicia rekordu frekwencji.  Zawody ukończyło 135 osób. Bardzo nas to cieszy. – wyjaśnił Mieczysław Jamroz jeden z organizatorów biegów.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Andrzej Starzyński (Ukraina) z czasem 30 min. 30 sek. Wyprzedził on Kamila Jastrzębskiego z Kraśnika o 25 sek. Trzeci był Jarosław Bimkiewicz z Lublina z czasem 31 min. 59  sek.

 W klasyfikacji kobiet najlepsza była, podobnie jak rok temu, Aleksandra Jakubczak (Zamość) - 36.42 przed Weroniką Pyzik - 38.00  i Joanną Wasilewską  - 39.13 (obie z Biłgoraja). 

Zwyciężczyni biegu krótko podsumowała swój start.  - Pogoda nam się bardzo udała, co widać było po frekwencji na zawodach. Trasa była urozmaicona, dlatego biegło się bardzo przyjemnie. Mimo, że to jest już jest koniec sezonu i tak naprawdę organizm  jest zmęczony i potrzebuje wypoczynku to udało mi się wygrać. Ogólnie jest to już moje trzecie zwycięstwo z rzędu. Zachęcam wszystkich do biegania, bo  to daje dużą satysfakcję, człowiek jest bardziej szczęśliwy, dotleniony, uśmiechnięty, polecam każdemu. Ja już biegam 17 lat i mam nadzieję, że będę biegać kolejne 20 lat. To daje dużą satysfakcję.

 Najstarszym uczestnikiem był 72-letni Edward Król z Biłgoraja. Zaś najstarszą uczestniczką biegu była 76-letnia Zofia Turosz z Żołyni koło Łańcuta, znana w całym świecie biegowym wybitna lekkoatletka, biegająca min. w maratonach w USA. - Po raz pierwszy jestem w Biłgoraju. Trasa mi się bardzo podobała, ogółem u was są bardzo ładne tereny. Zawsze marzyłam żeby tutaj przyjechać. Organizacja i zakończenie biegu bardzo mnie zaskoczyło, bo było wszystko należycie poukładane. Organizatorzy tez pamiętali o mnie, dostałam nagrodę, z czego bardzo się cieszę.  Będę chciała za rok tutaj również przyjechać. Przy okazji zachęcam wszystkich do biegania szczególnie po lesie, górkach i piaskach. – powiedziała Pani Zofia tuż po zakończonym biegu.

Uroczystego podsumowania i wręczenia nagród dokonał burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan w towarzystwie Wojciecha Dziducha z gminy Biłgoraj oraz dyrektora OSiR-u Michała Furlepy.

Pragnę podziękować wszystkim począwszy od biegaczy, organizatorów a skończywszy na sponsorach. Pogoda dopisała, frekwencja również. Można powiedzieć krótko, że ,,Biłgoraj Biega”.  – stwierdził po zakończonym biegu dyrektor OSiR Michał Furlepa, który również wziął udział w biegu uzyskując czas 48 min. 11 sek.

ORGANIZATORZY:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

LKS „Znicz” w Biłgoraju.

Wójt Gminy Biłgoraj.

Inicjatywa Biłgoraj Biega.

Rada Organizatorów Biegów Ulicznych i Przełajowych

 

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners