Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Doskonała frekwencja nad zalewem Bojary. Pogoda sprzyjała

 W minioną niedzielę (3 sierpnia 2014 r.) w czasie, gdy na jednym końcu biłgorajskiego zalewu trwał Piknik Rekreacyjny Trzeźwo – zdrowo – na sportowo, na drugim w najlepsze wylegiwano się na piasku. Sądząc po frekwencji, słoneczny zalew Bojary był jednym z popularniejszych weekendowych miejsc w mieście.

 

Organizatorami pikniku byli: OSiR Biłgoraj, BST ISKRA, SIRON, LKS Znicz Biłgoraj, Street Workout Biłgoraj oraz PTTK Oddział Biłgoraj.

 Dla uczestników pikniku przygotowano mnóstwo atrakcji sportowych. Podczas całej imprezy przyświecało hasło "Zdrowie to podstawa, a sport to zabawa, alkoholizm to choroba, która nikomu się nie podoba". W myśl tej zasady zaczęliśmy z pozytywną energią zumbę, którą poprowadziła Gosia Mękal.

 Francisco Chicca, uczestnik imprezy przyjechał do Biłgoraja aż z Włoch. Przy okazji pobytu w Biłgoraju na wakacjach postanowił wziąć udział w atrakcjach piknikowych. – Na co dzień dbam o formę fizyczną. Jak jestem w Biłgoraju, biegam codziennie nad zalewem. Postanowiłem więc wziąć udział w biegu. Mnie i żonie bardzo podoba się impreza. Fajnie, że mieszkańcy Biłgoraja mają możliwość brania udziału w tego typu imprezach. My przyszliśmy dzisiaj i nie żałujemy, doskonale spędzona niedziela. Przy okazji może uda się wygrać fajną nagrodę – mówił Francisco.

 Kolejną atrakcją był rajd rowerowy "Bobrowym Traktem". Miłośnicy dwóch kółek do wyboru mieli dwie trasy: trudniejszą oraz łatwiejszą. Po pokonaniu tras wszyscy spotkali się nad biłgorajskim zalewem.

 Cztery drużyny dały pokazowy turniej siatkówki plażowej. Najlepszą drużyną zastała ekipa "Drzewiarzy" w składzie: Krzysztof Mazurek, Łukasz Mazurek i Piotr Sarzyński.

Na wodzie odbyły się wyścigi kajakowe i pływackie. Zawodnicy startowali w kilku kategoriach.

W pływaniu wśród kobiet najlepsza była Magdalena Tybinkowska. Wśród mężczyzn triumfował Michał Pawęzka. W wyścigach kajakowych najlepszą dwójką męską okazali się: Krzysztof Mazurek i Łukasz Mazurek. W dwójkach mieszanych zwyciężyli Aleksandra i Piotr Kmieć. Indywidualnie najlepszy był Łukasz Mazurek. Ponadto puchar otrzymała jedyna para kobieca startująca w zawodach: Urszula Kowal i Anna Pączek.

Każdy uczestnik imprezy mógł wziąć udział w "spacerze trzeźwego farmera". By wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe, wystarczyło jak najszybciej pokonać krótki slalom pomiędzy pachołkami w alkogoglach, czyli specjalnych okularach, które pozwalają spojrzeć na świat oczami osoby po spożyciu alkoholu. Slalom w alkogoglach powodował dużo śmiechu wśród zgromadzonej publiczności, przede wszystkim jednak miał cel demonstracyjny. Najlepszy czas 13, 28 s osiągnął Piotr Wetoszka.

Odbyły się także zawody na najszybszy ślizg na anakondzie. W kategorii 8-11 lat wygrał Maksymilian Charuży. W kategorii 12-15 lat zwyciężył Bartłomiej Nowosad.

Gry i zabawy dla dzieci przygotowała Placówka Wsparcia Dziennego w Biłgoraju.

Ważnymi punktami imprezy był bieg abstynenta oraz I Integracyjny Maraton Wolności. Bieg abstynenta to stały punkt programu, który co roku przyciąga sporą grupę chętnych. W tym roku przypadł mały jubileusz – bieg zorganizowano po raz piętnasty. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę z nadrukiem logo biegu, a oprócz tego mógł wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych. – Cieszę się, że wspólnie z OSiR-em kontynuujemy tę tradycję. Zorganizowaną imprezą chcemy podkreślić, że sierpień jest obchodzony w Polsce jako miesiąc trzeźwości. Gorąco apelujemy, aby ten miesiąc miał też swój wydźwięk w naszym mieście. Alkohol jest wybitnie destruktywnym czynnikiem w życiu społecznym, a szczególnie oddziaływuje na spójność rodziny. Dlatego też prosimy, o czynne włącznie się do propagowania życia bez alkoholu – powiedział Eugeniusz Karp, prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Trzeźwości ISKRA w Biłgoraju.

Prezes SIRON Piotr Małysza pochwalił współpracę między organizatorami imprezy. – Dzięki współpracy OSiR Biłgoraj, BST ISKRA, SIRON oraz LKS Znicz Biłgoraj udało się z powodzeniem przeprowadzić piknik i m.in. I Integracyjny Maraton Wolności. Cieszymy się, że frekwencja dopisała, mimo wysokiej temperatury. Każdy, kto się zapisał, otrzymał koszulkę, kiełbaskę, wodę oraz owoc. Na pewno będziemy chcieli kontynuować w następnym roku tę imprezę – podkreślił Piotr Małysza.

Zwycięzcy Maratonu Wolności, czyli Michał Jamroz i Sylwia Niewęgłowska otrzymali puchar prezesa LKS "ZNICZ" Biłgoraj, wyróżnieni zawodnicy Edward Król (najstarszy zawodnik)  i Filip Bielak (najmłodszy zawodnik) pamiątkowe statuetki prezesa BST ISKRA.

 Zwieńczeniem pikniku było wręczenie nagród. Dokonali tego: Burmistrz Miasta Biłgoraj Janusz Rosłan, dyrektor OSiR Michał Furlepa, prezes LKS "ZNICZ" Biłgoraj, kierownik obiektów OSiR w Biłgoraju Zdzisław Żołopa, prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Trzeźwości ISKRA w Biłgoraju Eugeniusz Karp oraz prezes SIRON Piotr Małysza.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners