Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

I Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Street Workout o Puchar Dyrektora OSiR

 Dużą popularnością podczas pikniku rodzinnego "Trzeźwo – zdrowo – na sportowo" nad zalewem Bojary cieszyły się I Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Street Workout o Puchar Dyrektora OSiR, które odbyły się pod patronatem Piotra Szeligi, posła na Sejm RP.

 

– Udział w nich wzięło blisko 30 zawodników w dwóch kategoriach: mężczyźni i kobiety. Odwiedziły nas ekipy z wielu miast, za co serdecznie dziękujemy. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki, ale i wyrównany poziom. Konieczne okazało się rozegranie dwóch dogrywek. Pogoda w dniu zawodów dopisała, zawodnicy byli zaskoczeni organizacją całego wydarzenia oraz jego przebiegiem do samego końca. Atmosfera wśród uczestników była niesamowita, a chęć rywalizacji z innymi ale także z samym sobą pokazała i wyłoniła "prawdziwych" zawodników w poszczególnych konkurencjach. Publiczność dopisała i była bardzo zadowolona z przebiegu imprezy. Wielkie ukłony w stronę OSiR-u za pomoc w organizacji tej imprezy w szczególności dla dyrektora Michała Furlepy, bez którego tak naprawdę nie mielibyśmy tego, co mamy teraz! Również podziękowania dla pana Piotra Szeligi i wszystkich organizatorów, dzięki którym mieliśmy bardzo atrakcyjne nagrody – powiedział Maciej Paluch ze Street Workout Biłgoraj, który otrzymał nagrodę fair play od posła Piotra Szeligi oraz dyrektora OSiR Michała Furlepy.

Pierwsze miejsce w podciąganiu na drążku zdobył aktualny mistrz Polski w tej konkurencji Mateusz Grabowiec z Radzynia Podlaskiego, który pokazał klasę i prawdziwą wytrzymałość. II miejsce zajął Jakub Nawrot z Lublina, który walczył do samego końca, jednak zabrakło mu paru powtórzeń, żeby wspiąć się na najwyższy stopień podium. III miejsce zajął nasz zawodnik z Biłgoraja, który mimo wysokiej temperatury, jaka panowała na zawodach, nie odpuszczał i pokazał wolę walki.

Jeżeli chodzi o konkurencję "dipy" pierwsze miejsce po niesamowitej dogrywce zajął Michał Wołodko, reprezentant Street Workout Radzyń Podlaski. Na II i III miejscu podium stanęli zawodnicy Olimpii Ditness Club Lublin. Tak naprawdę konkurencja burpees pokazała prawdziwy charakter zawodników, którzy w ciągu 5 minut musieli pokazać, na co ich stać nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Konkurencję tę wygrał Mateusz Welc z ekipy Street Workout Biłgoraj.

Kobiety zaskoczyły chyba wszystkich bez wyjątku swoim zaangażowaniem oraz wolą walki. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Karaś z Poznania z wynikiem 38 pompek i 300 przysiadów, co robiła jedno po drugim bez przerwy. – Pochodzę ze Świdnika, dzisiaj reprezentuję Poznań, w którym na co dzień studiuję. Od roku ćwiczę street workout, wcześniej trenowałam na siłowni. Jakoś specjalnie nie przygotowywałam się do zawodów w Biłgoraju. Jedynie w ostatnich dniach trochę ćwiczyłam konkurencje turniejowe. Korzystając z okazji, chciałam zachęcić wszystkie dziewczyny do ćwiczeń na drążkach, zwłaszcza że w Biłgoraju macie takie doskonałe warunki do treningu. Wasz park naprawdę robi wrażenie. Dzięki temu można pozostać w doskonałej kondycji, ale i również poznać wielu przyjaciół – powiedziała Aleksandra Karaś.

Reszta dziewczyn nie odstępowała ani na krok i walczyły do samego końca. Skurcze oraz omdlenia były nieuniknione, mimo tego dziewczyny pokazały, że płeć piękna też potrafi zaprezentować prawdziwą wytrzymałość i siłę!

W konkurencji drużynowej brało udział 7 ekip z różnych miast. Zwyciężyła drużyna z Biłgoraja. Drugi był Hrubieszów, trzecia Sól.

Wręczenia nagród dokonali poseł Piotr Szeliga oraz dyrektor OSiR Michał Furlepa, który podsumował imprezę. – W imieniu organizatorów pragnę gorąco podziękować wszystkim uczestnikom przybyłym z różnych stron Polski na I Mistrzostwa w Street Workout. Jesteśmy pełni uznania dla was, za to co potraficie, jak się prezentujecie, wyglądacie i jaki dajecie przykład młodzieży. To jest coś wspaniałego, co robicie w Biłgoraju, a my jesteśmy z was dumni. Jeżeli ktoś w naszym mieście wątpił, żeby ten park powstał, to myślę, że już teraz nie ma wątpliwości. Mam nadzieję, że ta impreza na stałe wpisze się w kalendarz naszych imprez  powiedział Michał Furlepa.

WYNIKI:

 Pull UPS w czasie 3 MIN: 

1. miejsce - Mateusz Grabowiec (66 powt) - Street Workout Radzyń Podlaski
2. miejsce - Jakub Nawrot (64 powt) - Street Workout Lublin
3. miejsce - Piotr Lisiczka (54 powt) - Street Workout Biłgoraj

Dips +32kg

1. miejsce - Michał Wołodko (18 powt + 47) - Street Workout Radzyń Podlaski
2. miejsce - Kamil Bubel (18 powt +41) - Olimp fitness club Lublin
3. miejsce - Michał Winiarski (17 powt) - Olimp fitness club Lublin

Burpees w czasie 5 MIN

1. miejsce - Mateusz Welc (89 powt) - Street Workout Biłgoraj
2. miejsce - Paweł Portka (84 powt) - Street Workout Biłgoraj
3. miejsce - Łukasz Milczuk (82 powt) - Street Workout Biłgoraj

Konkurencja Kobiet (Max Push ups + Max Squats)

1. miejsce - Aleksandra Karaś (376 powt) - Street Workout POznań
2. miejsce - Patrycja MAciocha ( 282 powt)- Street Workout Biłgoraj
3. miejsce - Magdalena Małek (268 powt)- Street Workout Biłgoraj

Konkurencja drużynowa

1. miejsce - Street Workout Biłgoraj
2. miejsce - Street Workout Hrubieszów
3. miejsce - Street Workout Sól

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners