Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Puchar Prezesa BRW pozostał w Biłgoraju

 W dniach 11-12 lipca 2014 roku na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbył się III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Black Red White.

 


Organizatorami turnieju była grupa Black Red White SA oraz OSiR Biłgoraj.– To były dwa bardzo intensywne dni, które miały na celu integrację przybyłych osób m.in. poprzez sport. Była to już trzecia edycja turnieju. W tym roku mieliśmy największą liczbę zespołów, w tym kilka nowych, ze wszystkich spółek grupy kapitałowej, czyli z każdej naszej kategorii produkcyjnej. Oprócz zmagań sportowych były też inne ciekawe atrakcje m.in. kolacja integracyjna a także festyn dla pracowników i dzieci – wyjaśnia prezes Black Red White SA Tomasz Ostrowicki.

Tegoroczna edycja turnieju była trzecią z kolei. Pierwsza odbyła się w Biłgoraju w 2012 roku, wtedy wygrała ją reprezentacja Ukrainy. W 2013 roku turniej odbył się na Ukrainie a zwyciężyła drużyna z Białorusi. 

Turniej rozpoczął się grami eliminacyjnymi w piątek, 11 lipca. Przybyłe drużyny przywitał dyrektor OSiR Michał Furlepa, życząc im sportowej rywalizacji w duchu fair play.

W tym roku w Biłgoraju drużyny rywalizowały na dwóch boiskach o wymiarach 50 m na 29 m, wyznaczonych na obiektach OSiR w Biłgoraju. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy (po cztery ekipy w każdej grupie) i grały mecze 2x10 minut. Po rozegraniu fazy grupowej rozgrywki toczyły się systemem "pucharowym".  Najpierw rozegrano 1/8 a następnie 1/4 i w ostateczności wyłoniły się cztery najlepsze drużyny, które zagrały w półfinałach.

Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Biłgoraja, czyli drużynaBRW Forest, pokonując w finale Gerbor Ukraina3:0. Bramki dla zwycięskiej ekipy strzelili: Hubert Chmura, Sylwester Kościelski oraz Stanisław Lachowski.

Trzecie miejsce przypadło reprezentantom Olsztyna, czyli zespołowi BRW Sofa, który pokonał w meczu o trzecie miejsce drużynę z Biłgoraja BRW SA Biłgoraj dopiero po rzutach karnych 3:2. 

Skład zwycięskiej drużyny:Janusz Hyz, Rafał Łuszczak, Sylwester Kościelski, Stanisław Lachowski, Artur Czerw, Tomasz Harkot, Michał Małek, Radosław Jankowski, Adam Momot, Hubert Chmura, Robert Kapuśniak, Przemysław Paczwa.

Oficjalne podsumowanie turnieju odbyło się w hali sportowo-widowiskowej OSiR, a dokonali go prezes Black Red White SATomasz Ostrowicki oraz dyrektor OSiR-u Michał Furlepa.

Wszystkim drużynom rozdano pamiątkowe zdjęcia w przygotowanych antyramach, dyplomy oraz pamiątkową piłkę z podpisami kapitanów wszystkich zespołów. Trzy czołowe drużyny otrzymały okazałe puchary oraz medale. Najlepszym zawodnikiem został grający w BRW Forest Hubert Chmura. Królem strzelców został Dmytro Davydiuk (Gerbor Ukraina), który strzelił sześć bramek. Najlepszym bramkarzem został zawodnik BRW Sofa Dawid Kuzia.

 


« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners