Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Piknik sportowo-kulturalny z okazji Dnia Dziecka na obiektach OSiR w Biłgoraju

 1 czerwca (w niedzielę) na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbył się piknik sportowo-kulturalny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe "Trampolina Sukcesu".

 

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek. Piłkarze szkółki OSiR rozegrali mini turniej piłki nożnej. Młodych sportowców do gry zagrzewali rodzice oraz licznie przybyli kibice.

Atrakcje, które zapewnili maluchom organizatorzy mogły zadowolić każde, nawet najbardziej wymagające dziecko. Szczególnie usatysfakcjonowani byli chłopcy, dla których przygotowano zajęcia z piłki ręcznej, które poprowadził Michał Chodara reprezentant Polski,  a na co dzień  zawodnik Stali Mielec. – Bardzo ciekawa impreza. Przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Jak mam wolną chwilę to zawsze przyjeżdżam do Biłgoraja, gdyż mam duży sentyment do tego miasta. W tym roku zajęcia poprowadziłem wspólnie z trenerem Januszem Ćwikłą, ale następnym razem będę chciał ściągnąć kilku moich kolegów z Mielca. Ćwicząca grupa była zdyscyplinowana i zorganizowana. Widać, że kilku chłopaków ma spore predyspozycje do gry.  – powiedział Michał Chodara.

Rozczarowani nie byli również pozostali zwolennicy aktywnego spędzania czasu wolnego. Tego dnia sportowych emocji nie brakowało. Zainteresowanie najmłodszych grami i zabawami sportowymi było bardzo duże. Dzieci rzucały woreczkami do celu, lotkami w balony, strzelały do małej bramki oraz rzucały do kosza. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się Zumba KIDS, którą poprowadziła instruktor Ewa Bartoszek. 

W międzyczasie, sportową atmosferę umilały wszystkim występy artystyczne w wykonaniu chłopców i dziewczynek  z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – 1 czerwca to dzień, który musi być dniem radosnym szczególnie dla najmłodszych. To ich święto, a my dorośli i instytucje do tego powołane mamy im zapewnić tą radość i tak zorganizować Dzień Dziecka by byli usatysfakcjonowani i poczuli, że to ich święto. Tak też postaraliśmy się zorganizować ten dzień by dzieciaki były zadowolone. - powiedziała Renata Socha, dyrektor MDK w Biłgoraju.

Całe rodziny brały udział we wspólnym malowaniu obrazów farbami.

Podczas dnia dziecka została zaprezentowana oficjalna maskotka OSiR. Zaprojektował ją Łukasz Adamczyk. Maskotka to łabędź z logo OSiR i Urzędu Miasta Biłgoraj.

Imprezę wzbogaciły pokazy posłuszeństwa i obrony psów. Podczas pokazów można było zobaczyć m.in. występy psów przy udziale publiczności. Występy przygotowała Grupa Szkoleniowa psów z Lublina. Swoje pokazy przeprowadzili też młodzi adepci tej pasji wraz z pieskami adoptowanymi ze schroniska. W nagrodę grupa otrzymała duże ilości karmy dla psów a co najważniejsze olbrzymie brawa od zebranej publiczności.  – W Biłgoraju było fajnie, gdyż przyszło dużo osób dorosłych i dzieci. Dla nas był to znakomity trening w trudniejszych niż zwykle warunkach (inne miejsce, dużo publiczności i hałasu). Zaprosiliśmy na pokaz zaprzyjaźnioną z nami grupę Adopsy Sport Club, która trenuje z psami przygarniętymi ze schroniska i dzięki nim OSiR przeznaczył dwa opakowania 15 kg karmy dla Schroniska im Stanisławy Olszewskiej w Rachowie Starym. Dziękujemy za zaproszenie nas do Biłgoraja.  Jesteśmy otwarci na kolejne propozycje. – powiedziałSławomir Znak z Grupy Szkoleniowej Psów z Lublina.

Opiekę weterynaryjną nad pokazami objęła Pani Sylwia Buszkowska –Znak, lekarz weterynarii z przychodni WET-MEDICAL. "

Podczas pikniku swoje pokazy przeprowadzili także biłgorajscy modelarze – Zainteresowanie naszym pokazem  było bardzo duże. Mieliśmy też bardzo dużo pytań dotyczących naszych modeli m.in. gdzie można je nabyć, jakie są koszty utrzymania oraz gdzie będą odbywać się kolejne zawody. To nas ogromnie cieszy. Planujemy już kolejne zawody a będzie to prezentacja modeli kołowych i pływających. Serdecznie zapraszamy.  –stwierdził Piotr Buliński, członek Klubu Modelarskiego  LOK w Biłgoraju.

Na wszystkie dzieci oprócz wspaniałej zabawy czekały atrakcyjne nagrody oraz mnóstwo słodyczy.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Ewenement. Główny wokalista Pan Mirosław Laskowski wraz ze swoim zespołem dał przysłowiowego "czadu". " Pragnę gorąco podziękować wszystkim dzieciom bo ich uśmiech i doskonały humor podczas imprezy spowodowały, że nawet największe chmury nad naszymi obiektami uciekały ze strachu i uchroniło to nas przed deszczem. Patrząc na chwiejną pogodę tego dnia byliśmy zdumieni, że tak dużo rodziców skorzystało z zaproszenia aby w formie pikniku ich dzieci mogły spędzać ten szczególny dla siebie dzień. Przygotowane atrakcje znalazły swoich zainteresowanych ale muszę przyznać, że nasza nowa oficjalna maskotka OSiR- sportowy łabędź zrobił niesamowitą furorę wśród dzieci ale także dorosłych. Jeszcze raz dziękuję za wspólna zabawę a wszystkim dzieciom w imieniu organizatorów życzę zadowolenia i samych sukcesów każdego dnia."- podsumował piknik Michał Furlepa Dyrektor OSiR w Biłgoraju.

Podczas pikniku odbyła się także zbiórka funduszy na rzecz pochodzącej z Biłgoraja, niepełnosprawnej studentki politologii Iwony Nizio. Pieniądze zbierane będą również podczas najbliższych imprez  organizowanych przez OSiR. Końcowe efekty zbiórki podamy do wiadomości po pikniku organizowanym w dniu 29 czerwca 2014 nad zalewem Bojary z okazji otwarcia sezonu wakacyjnego.

Sponsorzy pikniku: Bank Zachodni WBK Grupa Santander, Biłgoraj ul. Bankowa 2a, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Centrum rozrywki dla dzieci "Fikoland", Domek Przedszkolaka, Black Red White S.A., Model Opakowania Sp. z o.o., Sklep "GAGATEK", Sklep "Wnuczek", Sklep "Świat Dziecka", Sklep KAUFLAND.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners