Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Biłgoraj włączył się w akcję ,,Polska Biega”

Ponad 200 osób uczestniczyło w piątek, 23 maja, w Biłgoraju w biegu w ramach ogólnopolskiej akcji propagującej zdrowy styl życia "Polska biega". Na uczestników imprezy czekały na mecie nagrody rzeczowe, wspólny grill, owoce, konkurencje sportowe oraz mecz pokazowy szkółki piłkarskiej OSiR w wykonaniu dziewcząt.


"Polska biega" to ogólnopolska akcja społeczna promująca bieganie, do której włączył się również Biłgoraj. W akcji Polska Biega z roku na rok uczestniczy coraz więcej biegaczy. Frekwencja dopisała także w Biłgoraju. W biegu uczestniczyło 216 osób.

Miłośnicy sportu spotkali się przed Urzędem Miasta Biłgoraj na Placu Wolności, skąd rozpoczęli swoje zmagania. Trasa wiodła ulicami Kościuszki, Lubelską i Targową a meta usytuowana była na stadionie OSiR. Uczestnicy mieli do pokonania trasę liczącą blisko 1,5 km. Głównym sponsorem imprezy był Burmistrz Miasta Biłgoraj.

Wśród startujących były także całe rodziny, na przykład rodzina pani Beaty Hałki. -  Impreza się bardzo udała. Za rok również się stawimy. Preferuję sport, w którym ludzie powinni aktywniej uczestniczyć, bo jest to dyscyplina dla wszystkich zarówno młodych jak i starszych osób. Wystarczą tylko chęci i buty. Biegam, na co dzień i cały czas zachęcam swoje córki by też uprawiały ten sport.  – powiedziała pani Beata.

Jednym z najstarszych zawodników, który ukończył bieg był pan Edward Król. - Podczas biegu nie wysilałem się specjalnie. Biegam bo lubię i to jest najważniejsze. Należę do Biłgorajskiego Klubu Biegacza. Zaliczyłem już dużo biegów w Biłgoraju i poza nim. Myślę, że jak mi zdrowie dopisze to dalej będę starał się uczestniczyć w takiego typu imprezach. Wszystko było dzisiaj bardzo dobrze zorganizowane, w ogóle w Biłgoraju pod tym względem zawsze jest bardzo dobrze. Uważam, że imprezy sportowe w naszym mieście to wzór do naśladowania dla innych miejscowości.  

Imprezie towarzyszył piknik z licznymi atrakcjami: zabawy rekreacyjne organizowane przez Wioskę Dziecięcą SOS w Biłgoraju, mecz piłki nożnej dziewcząt oraz test Coopera, w którym wzięło udział 28 osób. Również na mecie, na uczestników biegu czekał gorący poczęstunek oraz nagrody.  Nagrodę miał szansę wylosować każdy, kto wziął udział w biegu. Losowaniem kierował Mieczysław Jamroz z OSiR-u. Nagrody wręczał dyrektor OSiR Michał Furlepa, kierownik obiektów OSiR Zdzisław Żołopa oraz Poseł na Sejm RP Pan Piotr Szeliga. ,,Piękna impreza, która łączy ludzi i daje olbrzymią satysfakcję. Dystans był odpowiedni do amatorskiego przebiegnięcia dlatego każdy ukończył bieg mając jeszcze szansę na zdobycie cennych nagród. Gratulacje dla wszystkich za udział i wspólną zabawę''- podsumował imprezę Poseł na Sejm RP Piotr Szeliga.

Podczas pikniku odbyła się także zbiórka funduszy na rzecz pochodzącej z Biłgoraja, niepełnosprawnej studentki politologii Iwony Nizio. Pieniądze zbierane będą również podczas najbliższych imprez  organizowanych przez OSiR. ,, Piękna pogoda, dużo młodzieży, także klubów i stowarzyszeń sportowych naszego miasta a także osób starszych, rodziców oraz prawdziwych weteranów biegów można było spotkać na kolejnej akcji ,,Polska biega” w Biłgoraju. Ogromnie wszystkim dziękuję za udział i propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia. Myślę, że nikt nie ma wątpliwości, że ta impreza jest potrzebna w Biłgoraju i co roku ma liczną rzeszę sportowców. Dziękuję także tym wszystkim, którzy wspomogli cel charytatywny imprezy czyli zbiórkę środków dla Iwony Nizio w celu zakupu nowej protezy dla tej wspaniałej młodej dziewczyny, która pokazuje, że ,,daje radę”.Środki będziemy cały czas zbierać podczas organizowanych przez OSiR w Biłgoraju imprez. Serdecznie proszę o pomoc.”- podsumował zmagania Michał Furlepa Dyrektor OSiR w Biłgoraju.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners