Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

I Ogólnopolski Festiwal Form Tanecznych "Taneczne Inspiracje"

  W sobotę, 5 kwietnia br., w hali sportowo-widowiskowej OSiR w Biłgoraju 500 uczestników z najlepszych ośrodków kultury w Polsce wzięło udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Form Tanecznych "Taneczne Inspiracje". Zespoły rywalizowały w dwóch formach - taniec nowoczesny oraz taniec współczesny.


  

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez stowarzyszenie kulturalno oświatowe "Trampolina Sukcesu", Młodzieżowy Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Obecny na imprezie burmistrz miasta Biłgoraj Janusz Rosłan wyraził swoją radość z możliwości, jakie dają tego typu imprezy.  Chcę wyrazić ogromną radość, że od września ubiegłego roku funkcjonuje nowe stowarzyszenie o tak pięknej i wymownej nazwie jak "Trampolina Sukcesu". Cieszę się, że jako miasto mogliśmy pomóc przygotować to ogromne przedsięwzięcie. Młodzież podczas takich imprez ma możliwość zawarcia przyjaźni oraz wymiany swoich umiejętności. Dziękuję i gratuluję organizatorom oraz dyrektorowi OSiR za wszechstronną pomoc – powiedział Janusz Rosłan.

Dyrektor MDK Renata Socha była bardzo zadowolona z festiwalu, zapewniła również, że to nie ostatnia impreza na obiektach OSiR.  Inspiracją do przedsięwzięcia, które zorganizowaliśmy, były inne festiwale, na które jeździliśmy wraz z dziećmi z Młodzieżowego Domu Kultury. Wspólnie stwierdziliśmy, dlaczego nie my – przecież też możemy coś takiego zorganizować. Dzięki temu, że powstało stowarzyszenie "Trampolina Sukcesu", mogliśmy aplikować o środki finansowe i wspólnie ze współorganizatorami Młodzieżowym Domem Kultury, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i wsparciem władz powiatu, miasta i gminy mogliśmy takie przedsięwzięcie zrealizować. Myślę, że się udało. Atmosfera była wspaniała, dzieci miały możliwość przyjechać do Biłgoraja. Zobaczyły, że tutaj też jest takie piękne miejsce, piękna hala oraz fajni ludzie, którzy potrafią coś takiego zorganizować. Słyszę za plecami, że nas chwalą, więc możemy się z tego tylko cieszyć. Już myślimy o kolejnych imprezach w przyszłości – cieszyła się Renata Socha. 

Prezes stowarzyszenia "Trampolina Sukcesu" Marcin Holko stwierdził, że cele imprezy zostały osiągnięte.  Było rewelacyjnie. Imprezę zaliczam do udanych. Cele, które założyliśmy, zostały osiągnięte. Patrzę z nadzieją w przyszłość, na pewno nie poprzestaniemy na tym jednym turnieju. Tak naprawdę ogranicza nas wyobraźnia. Udało nam się logistycznie ogarnąć cały festiwal, co na początku wydawało się bardzo trudne, ale dzięki pomocy i wspólnej pracy podołaliśmy. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy tak duży turniej w Biłgoraju tym bardziej cieszy fakt, że wszystko się udało – podsumował turniej Marcin Holko.

Na zakończenie festiwalu uczestnicy otrzymali nagrody oraz upominki. Najlepsze zespoły z Biłgoraja otrzymały puchary ufundowane przez dyrektora OSiR Michała Furlepę. 

Szczegóły oraz wyniki na stronie stowarzyszenia "Trampolina Sukcesu" KLIK

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners