Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Axstone Zamość zwycięzcą Biłgorajskiej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj

 W niedzielę, 30 marca 2014 roku w hali sportowo-widowiskowej OSiR Biłgoraj  odbył się finałowy turniej Biłgorajskiej Ligi Piłki Siatkowej O Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj.

 

Przez blisko pięć miesięcy (od listopada 2013 r.) 17 zespołów walczyło o miano mistrza ligi sezonu  2013/2014.  W I Rundzie drużyny zostały podzielone na dwie  grupy, w których odbywały się mecze każdy z każdym. Miejsca w grupach zadecydowały o rozstawieniu drużyn w II Rundzie – utworzono 9-drużynową I Ligę (z czterech czołowych zespołów każdej grupy i jednej dokooptowanej po meczu barażowym) pozostałe drużyny „spadły” do II Ligi. Do fazy play-off rozgrywek awansowały cztery zespoły: Meczbol Frampol, Axstone Zamość, Nadleśnictwo Biłgoraj i Top 300 Bilka Bis.  Play-offy wyłoniły pary zespołów, które zagrały o pozycje medalowe w rozgrywkach.

W niedzielnym wielkim finale zagrały zespoły: Axstone i Top 300.  Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie – drużyny te walczyły również w finale poprzedniego sezonu BLPS (wygrał Axstone). Pod nieobecność czołowego atakującego zawodnika Topu, Łukasza Kurzyny, mecz zakończył się nadspodziewanie łatwym zwycięstwem Zamościan 3:1 (25:17, 25:19, 22:25, 25:19).

W meczu o trzecie miejsce Meczbol, po pasjonującym 5-setowym pojedynku, pokonał Nadleśnictwo 3:2 (25:18, 21:25, 20:25, 25:22, 15:12).

Zwycięska drużyna Ligi (Axstone) występowała w składzie: Łukasz Mazur (kapitan), Dominik Łuczka, Jakub Demski, Piotr Kuźma, Michał Klimczak, Patryk Kuziela, Robert Buczyński, Piotr Suder, Jakub Czyżyk, Paweł Grabarczuk, Mateusz Waga.

Skład Topu: Ryszard Siek (kapitan), Artur Grasza, Andrzej Wachowicz, Ireneusz Zarczuk, Mateusz Furlepa, Adam Krupczak, Łukasz Kurzyna, Piotr Grzywna, Piotr Chamot,  Jan Wilkos, Alicja Ostrowska.

Za najlepszych zawodników rozgrywek uznano:

- Najlepszy atakujący    - Łukasz Kurzyna (Top 300)

- Najlepszy rozgrywający - Patryk Kuziela (Axstone)

- Najlepszy broniący     - Mateusz Kawęcki (Meczbol)

- Najwszechstronniejszy  - Krzysztof Mazurek (Nadleśnictwo)

Specjalne wyróżnienia  otrzymali również: Alicja Ostrowska - zawodniczka i Ryszard Siek - rozgrywający Topu 300.

    

Klasyfikacja końcowa BLPS i najlepsi zawodnicy poszczególnych zespołów:

I LIGA:

1.      Axstone Zamość          - Dominik Łuczka

2.      Top 300 Bilka Bis        - Artur Grasza

3.      Meczbol Frampol         - Leszek Odrzywolski

4.      Nadleśnictwo Biłgoraj - Piotr Sarzyński

5.      Country Team             - Rafał Klecha

6.      Z.D. Organika Nowa Sarzyna   - Witold Mordias

7.      ZSPPS Zamość            - Marcin Mielcarek

8.      Junior Max Szóstka      - Tomasz Chorzępa

9.      UKS Leśnik                 - Michał Rybak                       

II LIGA:

1.      UKS Dynamika Lipiny             - Radosław Łoś

2.      Jedynka Team              - Mateusz Sobczak

3.      Tanew Majdan Nowy   - Andrzej Kusiak

4.      Tytan Gózd                  - Rafał Fusiarz

5.      LO ONZ                      - Marcin Jamroz

6.      Albatros  Biszcza         - Jakub Grabias           

7.      Sparta                          - Paweł Łukaszczyk                 

8.      Sokół Zwierzyniec        - Patryk Brodziak

Podczas uroczystego zakończenia rozgrywek BLPS puchary i dyplomy  dla najlepszych drużyn oraz siatkarskie statuetki dla najlepszych zawodników ligi i wyróżniających się siatkarzy z poszczególnych zespołów wręczył Burmistrz Biłgoraja, Janusz Rosłan


« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners