Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Po raz trzeci przedszkolaki radośnie przywitały wiosnę.

   W "Powitaniu wiosny na sportowo" wzięło udział ponad 200 przedszkolaków z biłgorajskich przedszkoli. Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, integrowanie dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole,  poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej.Impreza zaczęła się od symbolicznego pożegnania zimy i powitania wiosny. Marzanna popłynęła z nurtem Białej Łady. 

 

 Następnie w niesamowicie radosnej atmosferze dzieci uroczyście uczciły przyjście wiosny - odśpiewały piosenkę na jej cześć oraz przemaszerowały do hali sportowo – widowiskowej OSiR. Tam przedszkolaki zostały podzielone na dwie grupy. W jednej znaleźli się zawodnicy, w drugiej kibice. W grupie zawodników były "Jedyneczki" z Samorządowego Przedszkola Nr 1 /wychowawczynie; Grażyna Bednarz, Bożena Kapka, Mariola Sawicka, Agnieszka Piętak/, „Dwójeczki” zSamorządowego Przedszkola Nr 2 /wychowawczynie: Urszula Łuszczak, Halina Blacha/, grupa„Piątka” z Samorządowego Przedszkola Nr 3 /wychowawczyni: Wanda Koziara/,  Bajkowe Przedszkole „Junior” reprezentowała drużyna „Orzeszków” /wychowawczyni: Elżbieta Dziura/. Nie zabrakło również „Domku Przedszkolaka”, publiczne przedszkole reprezentowała grupa„Domeczek” /wychowawczynie: Dominika Misztal, Dorota Kwik/. 

 Otwarcia imprezy dokonali organizatorzy: dyrektor „Domku przedszkolaka” Pani Bożena Piętalwraz z dyrektorem OSiR Michałem Furlepą

 Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach, dostosowanych do ich wieku i możliwości. Było m. in. toczenie piłki gimnastycznej, sztafeta szybkościowa z maskotką, strzały do bramki, rzut woreczkiem do celu, przejście przez hula hop. Konkurencje przygotowane dla uczestników nie sprawiły żadnej trudności młodym sportowcom, pięcioletnia Amelka powiedziała – Bardzo fajnie się bawię. Konkurencję były łatwe i szkoda, że tak szybko się skończyło. Najbardziej podobały mi się wyścigi z piłką.

 Swoją konkurencję miały także dyrektorki przedszkoli, które zmierzyły się w rzutach do celu oraz wychowawczynie grup, które wzięły udział w biegu z maskotką.

Na zakończenie "Powitania wiosny na sportowo" każda z grup otrzymała pamiątkowe medale, dyplomy, puchary oraz wielkie pudła z nagrodami rzeczowymi i słodkościami. Organizatorami oraz sponsorami nagród był OSiR Biłgoraj oraz Publiczne Przedszkole „Domek Przedszkolaka” w Biłgoraju.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners