Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Tomasovia zwyciężyła w turnieju orlików starszych

23 lutego (w niedzielę) w hali sportowo – widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbył się Halowy turniej piłki nożnej orlików starszych o Puchar Dyrektora OSiR. Najlepszą drużyną został zespół Tomasovii Tomaszów Lubelski.

Do halowego turnieju piłki nożnej orlików starszych o Puchar Dyrektora OSiR  (r. 2003 i młodsi) przystąpiły zespoły: Tanew Harasiuki, Janowski Orlik, UKS Skarpa Lublin, Tomasovia Tomaszów Lubelski, AMSPN Hetman Zamość oraz dwie drużyny gospodarzy OSiR I "Młode Wilki" i OSiR II "Stare Dziadki".

Zespoły rywalizowały w jednej grupie systemem "każdy z każdym".  O kolejności zadecydowała największa ilość punktów zdobytych przez drużyny.  W trakcie turnieju rozegrano 21 meczów.

Najlepszą drużyną została Tomasovia Tomaszów Lubelski, która wygrała wszystkie sześć spotkań zdobywając 18 punktów. Jednak o jej końcowym triumfie zadecydował dopiero ostatni pojedynek gdzie zagrała z niepokonaną we wcześniejszych meczach drużyną UKS Skarpa Lublin. Ta konfrontacja zakończyła się zwycięstwem zespołu z Tomaszowa Lubelskiego 2:0. – To była bardzo pozytywna impreza. Cały mój zespół zagrał bardzo dobrze i wygrał zasłużenie. Przez cały turniej  graliśmy równo może poza końcówką, gdzie chłopcy zlekceważyli trochę rywali. Był to dobry sprawdzian dla moich podopiecznych, który na pewno przyniósł nam wiele materiałów do analizy. Wartym podkreślenia jest fakt, że organizacja turnieju stała na wysokim poziomie. – powiedział ze śmiechem opiekun zwycięskiej drużyny z Tomaszowa, Bartosz Stefanik.

 - Cieszę się, że moi zawodnicy w tej przerwie zimowej mogli spotkać się z rówieśnikami z innych klubów. Na co dzień rywalizujemy z zespołami z Lublina, gdzie jest całkowicie inna gra. Trenerzy preferują za bardzo ostrożną grę. Jednak moim zdaniem musimy przystosowywać naszych młodych zawodników do gry typowo piłkarskiej. Właśnie dzisiaj drużyna miała już styczność z tą grą obfitującą w dużą ilość walki.  Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz sympatyczną atmosferę. dodał trener Skarpy Lublin, Mariusz Niedźwiecki.

I miejsce - Tomasovia Tomaszów Lubelski

II miejsce - UKS Skarpa Lublin

Trzecie miejsce na podium zajął AMSPN Hetman Zamość, który zgromadził tą samą liczbę punktów co UKS Skarpa Lublin ale zanotował gorszą różnicę bramek.  - Fajna organizacja i fajny turniej oraz ciekawe konkursy sprawnościowe. Gołym okiem widać było, że sprawiało to naszym dzieciom ogromną frajdę. Myślę, że takie imprezy przyczyniają się do rozwoju piłki nożnej w naszym regionie i nie tylko. W turnieju wystąpiły drużyny z większych miast i mniejszych miejscowości, które walczyły jak równy z równym. Popieram takie inicjatywy.  – podsumował trener drużyny AMSPN Hetman Zamość, Dariusz Waryszak.

Na zakończenie turnieju najlepsze drużyny otrzymały wyróżnienia. Puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki ufundowane przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Michała Furlepę wręczał sędzia zawodów Wiesław Bąk.

 

 

Wyróżnienia otrzymali:

Najlepszy bramkarz – Michał Rybaczyński (Tomasovia)

Król strzelców – Adrian Żurawski (Tomasovia)

Najlepszy piłkarz – Szymon Łakomy (Skarpa)

Nagroda fair play – Patrycja Jednacz (Tanew)

Najładniejsza bramka – Maciej Zielonka (Hetman)

Slalom z piłką – Bartłomiej Pleskacz (Tomasovia)

Szybki strzał – Mateusz Kurzępa (Tomasovia)

Zapraszamy na kolejny halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików Młodszych o Puchar Dyrektora OSiR (r. 2004), który odbędzie się 2 marca 2014 r.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Tomasovia Tomaszów Lubelski

II miejsce - UKS Skarpa Lublin

III miejsce - AMSPN Hetman Zamość

IV miejsce - Tanew Harasiuki

V miejsce - OSiR II "Stare Dziadki"

VI miejsce - OSiR I "Młode Wilki"

VII miejsce - Janowski Orlik

Sponsorzy Młodzieżowych Turniejów Halowej Piłki Nożnej Edycja 2014: 

Urząd Miasta Biłgoraj, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, OSiR Biłgoraj, MODEL, Lombard, Małgorzata Wlaź, Gmina Aleksandrów, MAAWSport, DETIM – Usługi Budowlane, Polski Związek Piłki Nożnej, WUBEX – Ośrodek Szkolenia Kursowego, Lider, Gmina Radecznica, Stacja paliw, Stanisław Gawda, TRANSPIN, Zbigniew Pińczyński, PKS Biłgoraj, Hotel i Restauracja "Sitarska", Hurtownia Elektryczna, Kazimierz Ordecki, DA-CAR, Damian Surmacz, Kaufland Biłgoraj, Bank Spółdzielczy w Biłgoraju, Firma  Produkcyjno-Handlowo-Usługowa "SURMACZ" – Marian Surmacz, Danpol, Black Red White, Regina Rogowska – radna Rady Miasta Biłgoraj,  Firma Wielobranżowa "ELEKTROMONTAŻ" Stanisław Studnicki, Centrum Motoryzacyjne – Mirosław Laskowski, Ryszard Krawiec – Radny Rady Miasta Biłgoraj, Ewa i Jan Tochmanowie.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners