Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Sportowe Wydarzenia Roku 2013

  W sobotę 24 lutego 2014 roku wręczono „Championy Biłgorajskiego Sportu 2013”. Uroczystość odbyła się w Zajeździe Nadrzecze. Podmiotem wykonawczym imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. W sportowej gali udział wzięli nagrodzeni sportowcy, trenerzy oraz działacze biłgorajskiego sportu, a także pasjonaci sportu. Swoją obecnością zaszczycili Poseł na Sejm RP Piotr Szeliga, Burmistrz Miasta Biłgoraj Janusz Rosłan oraz Prezes PZPC Szymon Kołecki oraz Dyrektor OSiR w Biłgoraju Michał Furlepa.

 Pomysł organizacji gali sportowej zrodził się wśród biłgorajskich klubów. Głównym celem była integracja całego sportowego środowiska Biłgoraja i nagrodzenie wybitnych sportowców oraz propagatorów sportu. Wyróżnień dokonali przedstawiciele klubów sportowych oraz władz.

 <iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/sEssPEAVH8s?list=UU4rYXIzaWTMT1DXAvn4UPOg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

CHAMPION Biłgorajskiego Sportu 20131. Sławomir Małek - pierwsza rakieta biłgorajskiego tenisa stołowego. Najlepiej punktujący zawodnik II ligowego UMKS, nieprzerwanie od wielu lat godnie reprezentuje Ziemię Biłgorajską.

2. Artur Kozak - Wicemistrz Polski w Szosowych Mistrzostwach Polski Cyklosport, III miejsce w Tour de Pologne Amatorów, III miejsce w Wyścigu o Puchar Równicy, II miejsce w Klasyku Beskidzkim, III miejsce w Svidnik Tour, I miejsce w Pucharze Starosty Zamojskiego w II Ogólnopolskim Wyścigu MTB.

3. Mateusz Lekan (Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego) - I miejsce w Kata i Fukugo na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Zamościu, II miejsce w Kata na Mistrzostwach Polski w Warszawie, I miejsce w Kata drużynowym na Mistrzostwach Europy w Pradze, II miejsce w EN-BU na Mistrzostwach Europy w Pradze.

4. Szymon Paluch (Street Workout) - jeden z założycieli i inicjator budowy parku ćwiczeń nad Zalewem Bojary, lider Street Workout w Biłgoraju. Jedne z niewielu Polaków, któremu udało się zwyciężyć w ekskluzywnym miesięcznym konkursie organizowanym za pośrednictwem Interentu przez Street Workot Ber Barians.

5. Wojciech Kobel (Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego) - VI miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Krakowie, II miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w Słubicach.

6. Paweł Maciocha (MKS Biłgoraj) - czołowy zawodnik i najlepszy strzelec III ligowej drużyny MKS, pełniący funkcję kapitana. Dzięki jego zaangażowaniu zespół MKS w ubiegłym sezonie zajął II miejsce w III lidze. Całym sercem oddany piłce ręcznej.

7. Łukasz Krawiec (MKS "Basket") - podstawowy zawodnik i jednocześnie kapitan drużyny senatorskiej MKS Basket, zajął III miejsce w klasyfikacji strzelców w grupie lubelsko - podkarpackiej. Zawodnik amatorskiej drużyny Slam Drinkers.

8. Serhij Savchuk (Łada 1945 Biłgoraj) - czołowy piłkarz Łady 1945 Biłgoraj, podpora obrony i pomocnik. Wystąpił we wszystkich meczach ligowych w 2013 roku.

9. Weronika Pyzik (LKS "ZNICZ" Biłgoraj) - I miejsce na 3 000 m w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Kwidzyniu, I miejsce na 3 000 m w Mistrzostwach Polski Juniorek młodszych w Łodzi, II miejsce na 3 000 m w Mistrzostwach Polskiw Biegach Górskich w Ustrzykach Dolnych, I miejsce na 3 000 w Mistrzostwach Polski LZS w Słubicach. Reprezentantka Polski w Przełajowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie.

10. Marta Droździel (LKS "ZNICZ" Biłgoraj) - mistrzyni Polski juniorek do lat 20, V miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w Ciechanowie, brązowa medalistka Mistrzostw Europy juniorek do lat 20 w Tallinie, członkini Kadry Narodowej Juniorów do lat 20.

 

CHAMPION Sportu amatorskiego 2013
1. Sebastian Pyszniak (Slam Drinkers);
2. Zenon Łój (Automobilklub Biłgorajski);
3. Dariusz Iwańczyk (SIRON);
4. Joanna Wasilewska (Sportowy Amator Roku);
5. Cezary Iwanek (Biłgorajska Amatorska oraz Halowa Liga Piłki Nożnej);
6. Jan Wilkos (Biłgorajska Liga Piłki Siatkowej).

 

CHAMPION Wydarzenie sportowe 2013

Burmistrz Miasta Biłgoraj za Piknik Rekreacyjno – Sportowy „ Otwarcie Zalewu Bojary” 

Fot. Zenon Łój

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners