Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Młodzicy młodsi Niedźwiadka Chełm najlepsi w turnieju w Biłgoraju

Piłkarze Niedźwiadka Chełm tryumfowali w halowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików Młodszych o Puchar Dyrektora OSiR (r. 2002). W meczu finałowym zawodnicy z Chełma pokonali Tomasovię Tomaszów Lubelski 2:0.

W turnieju, którego gospodarzem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wzięło udział dwanaście ekip. Młodzi zawodnicy najpierw rozegrali mecze systemem każdy z każdym w dwóch grupach, a następnie w fazie pucharowej walczyli o końcowe miejsca.

Obecna na trybunach widownia była świadkiem zaciętych zmagań drużyn. Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze na boisku oraz na trybunach. Oczywiście jak to często bywa w turniejach, nie zabrakło także niespodzianek. W meczach ćwierćfinałowych z turniejem pożegnały się dwie drużyny, które bardzo dobrze radziły sobie w meczach grupowych: AMSPN Hetman Zamość oraz gospodarze OSiR Biłgoraj. Drużyna z Zamościa przegrała z Niedźwiadkiem Chełm 0:1, zaś biłgorajski OSiR uległ Akademii Piłkarskiej Majdan Stary 1:2. – Był to bardzo ciekawy turniej. Moi chłopcy grali bardzo dobrze w fazie grupowej, gdy przegrali tylko jeden mecz różnicą jednej bramki z AMSPN Hetmanem Zamość, który uważany był za jednego z faworytów tego turnieju. W ćwierćfinale naprawdę pechowo odpadliśmy, nie będąc drużyną gorszą – ocenił występ swojego zespołu trener OSiR-u Łukasz Mazurek.

Ostatecznie pary półfinałowe stworzyły Niedźwiadek Chełm i MOSiR Lubaczów oraz Tomasovia Tomaszów Lubelski i Akademia Piłkarska Majdan Stary. Z półfinałów zwycięsko wyszły drużyny Niedźwiadka i Tomasovii, które zagrały ze sobą w finale, a Akademii z MOSiR-em została rywalizacja o III miejsce.

W meczu o miejsce trzecie zwyciężyła Akademia Piłkarska, która wygrała 2:1 MOSiR Lubaczów – Nie liczyliśmy na to, że tak daleko zajdziemy. W fazie grupowej graliśmy w kratkę. W ćwierćfinale wyeliminowaliśmy gospodarzy po ciężkim meczu obfitującym w wiele emocji do samego końca. Ostatecznie wylądowaliśmy na wysokim trzecim miejscu z czego bardzo jesteśmy dumni. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na ten bardzo udany turniej powiedział Grzegorz Cios, opiekun AP Majdan Stary.

W finale Niedźwiadek Chełm pokonał Tomasovię Tomaszów Lubelski 2:0. – Myślę, że dzisiaj zasłużenie wygraliśmy turniej i nasze zwycięstwo jest tą niespodzianką. W fazie grupowej dałem pograć wszystkim moim zawodnikom, co przynosiło różne wyniki. Na etapie pucharowym zagraliśmy już najsilniejszym składem, a efekt tego to pierwsze miejsce. Moi zawodnicy bardzo dzielnie walczyli i byli mocno zaangażowani w grę. Taka postawa przyniosła efekty – chwalił swoją drużynę trener Niedźwiadka Jerzy Kucharczyk.

Moi chłopcy od początku turnieju grali bardzo dobrze, wygrywając wszystkie mecze. Przez cały turniej mieliśmy tylko jeden słaby i to właśnie w samym finale, dlatego jestem trochę zły. Piłka nożna to nieobliczalny sport, więc żaden rezultat nie jest wykluczony – dodał trener Tomasovii Andrzej Nowosielski.

I miejsce: Niedźwiedek Chełm.

II miejsce: Tomasovia Tomaszów Lubelski

Na zakończenie turnieju najlepsze drużyny otrzymały wyróżnienia. Puchary, dyplomy i pamiątkowe statuetki ufundowane przez dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Michała Furlepę wręczał Marek Kłosek.

Wyróżnienia otrzymali:

Najlepszy bramkarz – Mateusz Litwiniuk (Niedźwiadek)

Król strzelców – Jakub Szuta (Tomasovia)

Najlepszy piłkarz – Oskar Lasota (Tomasovia)

Drużyna fair play – AP Majdan Stary

Najszybciej zdobyta bramka – Oskar Nowak (AMSPN Hetman Zamość)

Najładniejsza bramka – Damian Jarosz (Tomasovia)

Żonglerka głową – Krzysztof Kluczyński (AMSPN Hetman Zamość)

Slalom z piłką – Bartłomiej Dejmeka (Niedźwiadek Chełm)

Szybki strzał – Karol Rzepecki (Niedźwiadek Chełm)

 

 

Zapraszamy na kolejny halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików Starszych o Puchar Dyrektora OSiR (r. 2003), który odbędzie się 23 lutego 2014 r.

Sponsorzy Młodzieżowych Turniejów Halowej Piłki Nożnej Edycja 2014: 

Urząd Miasta Biłgoraj, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, OSiR Biłgoraj, MODEL, Lombard, Małgorzata Wlaź, Gmina Aleksandrów, MAAWSport, DETIM – Usługi Budowlane, Polski Związek Piłki Nożnej, WUBEX – Ośrodek Szkolenia Kursowego, Lider, Gmina Radecznica, Stacja paliw, Stanisław Gawda, TRANSPIN, Zbigniew Pińczyński, PKS Biłgoraj, Hotel i Restauracja "Sitarska", Hurtownia Elektryczna, Kazimierz Ordecki, DA-CAR, Damian Surmacz, Kaufland Biłgoraj, Bank Spółdzielczy w Biłgoraju, Firma  Produkcyjno-Handlowo-Usługowa "SURMACZ" – Marian Surmacz, Danpol, Black Red White, Regina Rogowska – radna Rady Miasta Biłgoraj,  Firma Wielobranżowa "ELEKTROMONTAŻ" Stanisław Studnicki, Centrum Motoryzacyjne – Mirosław Laskowski, Ryszard Krawiec – Radny Rady Miasta Biłgoraj, Ewa i Jan Tochmanowie.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners