Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

"Mikołajki na sportowo 2013" – Turniej Mini Piłki Ręcznej Chłopców

W sobotę, 14 grudnia 2013 roku na hali sportowo – widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju rozegrano I Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora OSiR.

Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn chłopców z rocznika 2003. Zespoły podzielono na dwie grupy i grano systemem "każdy z każdym". Po rozegraniu meczów grupowych drużyny walczyły o poszczególne miejsca w turnieju. Zwycięzcą sportowej rywalizacji została drużyna SP 11 Puławy, która w meczu finałowym pokonała MKS Padwę Zamość 16:11. O trzecie miejsce zagrały dwie biłgorajskie drużyny. MKS Biłgoraj II pokonał  MKS Biłgoraj I 8:3. Piąte miejsce przypadło drużynie SPR Wisła Sandomierz, która pokonała UKS Sprint Ulan Majorat 9:6. – Fajnie, że ten turniej doszedł do skutku. Najważniejsze było to, że chłopcy mieli po raz pierwszy w życiu kontakt z tak dobrze zorganizowanym turniejem, czyli byli kibice, sędzia, rodzice. Zawodnicy biegali, widać było walkę, zaangażowanie i chęć gry. Myślę, że będą go fajnie wspominać, bo zarówno sportowo jak i organizacyjnie wypadł bardzo dobrze – podsumował turniej trener MKS Biłgoraj Janusz Ćwikła.

– Bardzo udana impreza, w której chłopcy mogli się wykazać. Oczywiście cieszę się, że wygraliśmy. Mecze były ciekawe i widać było, że chłopcy angażowali się w grę – dodał Zbigniew Dros, trener drużyny z Puław.

Na koniec turnieju wręczone zostały nagrody rzeczowe i wyróżnienia w postaci pucharów, dyplomów, statuetek. Wręczenia dokonali: dyrektor OSiR-u Michał Furlepa, przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Biłgoraj Krzysztof Iwaniec oraz Joanna Żbikowska-Bartoszek właścicielka Centrum Ubezpieczeniowo-Finansowego JAMTA.

Królem strzelców został  Jakub Zawadzki. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych drużynach zostali: Filip Świtała (MKS I), Bartłomiej Wach (MKS II), Jakub Mirynowski (SPR Wisła Sandomierz), Adrian Piekarski (SP 11 Puławy), Łukasz Kapusta (MKS Padwa Zamość).

Organizatorem turnieju był MKS Biłgoraj oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners