Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Gaudium Zamość najlepsze w III Mikołajkowym Turnieju Dziewcząt w Halowej Piłce Nożnej

 Drużyna Gaudium Zamość wygrała III Mikołajkowy Turniej Dziewcząt w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora OSiR. Impreza odbyła się we wtorek 3 grudnia 2013 roku w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

 Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć drużyn dziewcząt: OSiR Biłgoraj, Victoria Łukowa, Włókniarz Frampol, Gaudium Zamość, Gimnazjum Korytków Duży i Gimnazjum nr 2 Biłgoraj. Grano systemem  „każdy z każdym”.  Mecze były rozgrywane bez zmiany stron, czas trwania 10 minut.

Rozgrywki były bardzo zacięte i owocowały w wiele zdobytych bramek. Pierwsze miejsce i główne trofeum wywalczyła drużyna z Zamościa. Jednak o jej końcowym tryumfie zadecydował dopiero ostatni mecz, w którym zamościanie wygrali z drużyną z Łukowej 2:0. I tym sposobem drużyna z Zamościa nie przegrała ani jednego meczu, notując pięć zwycięstw. – Cała drużyna zasługuje na gratulacje, gdyż wypadła bardzo dobrze. Turniej wygraliśmy gdyż moje dziewczyny były bardziej doświadczone od innych i poziomem troszeczkę przewyższały. W finałowym meczu z Victorią wygraliśmy dzięki temu, że jako pierwsi strzeliliśmy bramkę, co ustawiło mecz. Ogólnie dziękujemy za zaproszenie, gdyż to była super impreza. My byliśmy pierwszy raz, ale mam nadzieje, że nie ostatni. Biłgoraj był dla nas bardzo gościnny, dziękujemy za udział. – podsumował grę zwycięskiej drużyny, opiekun Gaudium Zamość Wojciech Suchowicz.

W zwycięskiej drużynie zagrały: Kamila Twardzisz, Katarzyna Suchowicz, Koryna Zbyryt, Magdalena Kiecana, Karolina Wnuk, Karolina Malec, Aleksandra Martyniuk, Luiza Sokołowska.

Drugą lokatę zajęła drużyna z Łukowej, prowadzona przez pana Marka Hyza. Trzecie miejsce na podium przypadło Włókniarzowi Frampol pod opieką Andrzeja Cichockiego a czwarte zajęły gospodynie imprezy OSiR Biłgoraj z opiekunem Michałem Furlepą.

Po zakończeniu zmagań dyrektor OSiR Michał Furlepa nagrodził trzy czołowe zespoły pucharami. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy. Statuetkę dla najlepszej piłkarki turnieju otrzymała Katarzyna Suchowicz. Pamiątkowe statuetki dostały także wyróżniające się zawodniczki w zespołach, a wyróżnień dokonali opiekunowie poszczególnych ekip, którzy krótko podsumowali swój wybór:  

Anita Mach (Victoria Łukowa) - bardzo dobrze dzisiaj wypadła m.in. broniąc akcję meczową, czyli rzut karny w ostatniej minucie meczu z OSiR-em, czy choćby w meczu z Włókniarzem Frampol, gdzie popisała się dwukrotnie bardzo dobrymi interwencjami.

Katarzyna Goch (Gimnazjum nr 2 Biłgoraj) – bo strzeliła trzy gole, wyróżniała się skutecznością. Była szybka, zwinna, sprawna, miała dobry dzień, wypadła bardzo dobrze i dzięki niej wygraliśmy chociaż jeden mecz na zawodach.

Ilona Jeleń (Gimnazjum Korytków Duży) - każdy zespół jest jak orkiestra potrzebuje dyrygenta, u nas w zespole takim dyrygentem była  Ilona i dlatego właśnie ona.

Andrzej Cichocki (Włókniarz Frampol) – strzeliła dla nas dzisiaj najwięcej bramek, czyli cztery. Dlatego bym ją wyróżnił.

Karolina Wnuk (Gaudium Zamość) - wyróżniłbym tą zawodniczkę, bo dzisiaj decydowała o naszym obliczu. Zagrała naprawdę dobry mecz zresztą jak cała drużyna, która zasługuje na gratulacje.

Katarzyna Kazek (OSiR Biłgoraj) – bardzo zaangażowana w grę, ale przede wszystkim motywowała swoje koleżanki do lepszej gry. W trudnych momentach brała ciężar gry na siebie m.in. stanęła w bramce.

Na zakończenie dyrektor OSiR Michał Furlepa podsumował imprezę: Serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom i opiekunom, którzy przybyli na dzisiejszy turniej. Poziom turnieju był bardzo wysoki, i nie ukrywam, że najbardziej podobała mi się drużyna  Gaudium Zamość pod względem umiejętności, zaangażowania i kolektywu. Każdej drużynie nie można odmówić ambicji, wielkiej woli walki i zaangażowania. To była już trzecia edycja tego turnieju, mam nadzieję że w każdym kolejnym roku ta impreza będzie bardziej bogatsza w nagrody, liczbę zespołów a może też pokusimy się o inne atrakcje.

Ostateczna kolejność turnieju:

I miejsce -  Gaudium Zamość

II miejsce -  Victoria Łukowa

III miejsce -  Włókniarz Frampol

IV miejsce -  OSiR Biłgoraj

V miejsce - Gimnazjum nr 2 Biłgoraj

VI miejsce -  Gimnazjum Korytków

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners