Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Wakacyjny sezon nad Zalewem Bojary zakończony.

   Turniej BEACH SOCCERA, zawody STREET WORKOUT  oraz DUATHLON to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowaliśmy dla Państwa z okazji pikniku nad Zalewem Bojary.

 Piknik „Pożegnanie wakacji” odbył się 1 września 2013 roku. Podczas imprezy można było bezpłatnie korzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych na naszym obiekcie, a dodatkowo biorąc udział w konkurencjach sportowych do zgarnięcia były atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

  W Turnieju Piłki Nożnej Plażowej po zaciętej rywalizacji systemem „każdy z każdym” zwyciężyła drużyna SLAM DRINKERS w składzie: A. Swacha, A. Wachowicz, Ł. Krawiec, S. Pyszniak, M. Dudek. Miejsce drugie zajęli ŁADZIAKI, a trzecie ZŁOTOPOLSCY. Największą liczbę bramek /sześć/ zdobył Michał Swacha /Slam Drinkers/.

Duathlon, którego 2,5-kilometrowa trasa prowadziła wokół biłgorajskiego zalewu, składał się z konkurencji:

  1. Bieg - 1050 m.

  2. Pływanie na kajakach – 400 m.

  3. Bieg - 1050 m.

Pomimo bardzo niesprzyjającej - zimnej i deszczowej pogody - na starcie stanęło 11 zawodniczek i zawodników. Od początku prowadzenie objęli: Paweł Łukasik i Michał Jamroz. Zawodnicy ci niemal jednocześnie wpadli do strefy zmian konkurencji, ale kajakarzem zdecydowanie lepszym okazał się Michał, który swą przewagę nad resztą zawodników systematycznie powiększał i wygrał z ponad 50-metrową przewagą nad drugim na mecie, Pawłem Łukasikiem.

Po zwycięstwie Michał przyznał, że przygotowywał się do tej imprezy - Cały sezon trenowałem pod te zawody. I jak widać opłaciło mi się to. Sport polega właśnie na tym by tak przyjemnie się pomęczyć . Chociaż po kajaku to już ciężko było ale dałem radę. Zamierzam dalej trenować i na pewno wystartuję w przyszłym roku. -

W kategorii kobiet rywalizacja była bardziej wyrównana, trzy zawodniczki: Weronika Pyzik, Joanna Wasilewska i Dorota Sosnowska niemal równocześnie wpadły na metę, ale minimalnie szybsza od rywalek okazała się Weronika.

Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych otrzymali pucharu i nagrody rzeczowe ufundowane przez biłgorajski OSiR i LKS „Znicz”.

W zawodach Street Workout wzięło udział dwudziestu zawodników. Najmłodszy siedmioletni Maksymilian Kwiatkowski zdobył 45 pkt. /Pull Ups – 16, Dips – 13/.

Pierwsze zawody Street Workout w dwuboju OPEN o Puchar Dyrektora OSiR wygrał Michał Socha. Dwudziestolatek zdobył 83 pkt. /Pull Ups – 20, Dips – 43/. - Przygotowywałem się do zawodów razem z chłopakami z naszej grupy Street Workout. Wcześniej grałem w nogę ale kontuzja sprawiła, że niestety musiałem zrezygnować i od czterech miesięcy trenuję tutaj nad zalewem. Był wysoki poziom co pokazuje, że jest zapotrzebowanie na takie zawody. Było naprawdę super.

Drugie miejsce zdobył Piotr Oleszczak /76 pkt./, a trzecie Paweł Portka z wynikiem 69 pkt.

KLASYFIKACJA 

Nagrody rzeczowe oraz puchary wręczył dyrektor OSiR Michał Furlepa wraz z kierownikiem obiektów OSiR Zdzisławem Żołopą. Sponsorem nagród był Paweł Lidka, właściciel sklepu z odżywkami Vitamin – Shop w Biłgoraju.

Dyrektor OSiR Michał Furlepa podziękował za udział - W imieniu swoim oraz OSiR-u dziękuję wszystkim uczestnikom. Gratuluję pasji, którą tutaj pokazaliście. Pasji, która pokazuję tężyznę fizyczną, siłę, hart ducha, zaangażowanie. Gratuluję jeszcze raz świetnej sportowej formy. To była dobra inicjatywa w przyszłości postaram się by elementów do ćwiczeń było więcej – Kierownik obiektów OSiR Zdzisław Żołopa również zapewnił, że zrobi wszystko by park do ćwiczeń siłowych rozbudować – Jestem zbudowany tym, że w Was jest taka pasja. Bardzo się cieszę, że coś nowego się pojawiło. Jest to nowa forma uprawiania gimnastyki, do której potrzeba wiele pasji i wiele treningów. Zrobimy wszystko by jeszcze bardziej ten park rozbudować. Widać po tym ilu Was jest, że na to jest zapotrzebowanie. My jako ośrodek sportu pełnimy misję i idziemy w takim kierunku na co jest zapotrzebowanie. Jeżeli wśród młodych ludzi jest zapotrzebowanie na park do Street Workout to nie ma o czym dyskutować – zrobimy to co trzeba.

Na koniec sędzia zawodów Sebastian Krawczyk powiedział – W imieniu nieformalnej grupy Street Workout bardzo dziękuje OSiR-owi za zorganizowanie nam parku do ćwiczeń. Za to, że dzięki wam możemy dzielić się naszą pasją i za możliwość poprowadzenia pierwszych w naszym mieście zawodów. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Chętnych nie brakowało również do wzięcia udziału w Koszykarskim Torze Przeszkód, który odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. W kat. poniżej 16 lat zwyciężył - Bartosz Tabor, a w kat. powyżej 16 lat. Mikołaj Dudek.

Wszyscy biorący udział na zakończenie dostali puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek, koszulek sportowych oraz plecaków. O pozytywny nastrój zadbały zespoły muzyczne: TEX, Roxite i Activ.


« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners