Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Sportowy Dzień Dziecka

W piątek 7 czerwca Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił uczcić Dzień Dziecka na sportowo.

 Na płycie głównej boiska w piłkę nożną rywalizowało 40 chłopców z rocznika 2005. Sędzią turnieju był Dyrektor OSiR Michał Furlepa. Młodych adeptów sztuki piłkarskiej zgłosiło dwóch nauczycieli Robert Skakuj ze Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz Marek Kłosek ze Szkoły Podstawowej Nr 1.

  - Super, że został zorganizowany turniej z okazji Dnia Dziecka, dzięki temu ci młodzi chłopcy maja okazję zagrać na prawdziwym trawiastym boisku. Bo tak to przeważnie grają na sztucznym, tak więc są bardzo zadowoleni. Bardzo liczymy, że to nie pierwszy tego typu turniej zorganizowany na głównej płycie boiska. -powiedział pan Marek Kłosek 

 

 Z tej okazji odbył się również bieg w ramach akcji Polska Biega. Uczestnicy wspólnie pobiegli w rekreacyjnym biegu uliczno-przełajowym dookoła terenów zielonych OSiR. Meta natomiast była na bieżni lekkoatletycznej stadionu. Na uczestników biegu czekały liczne atrakcję min: plac zabaw przygotowany przez Wioskę Dziecięcą. Każdy biegacz dostał pamiątkowy dyplom oraz posiłek regeneracyjny w postaci kiełbaski z grilla. Chętni mogli wziąć udział w teście Coopera.

 Z pośród ponad 250 uczestników rozlosowano szereg nagród i upominków. Dyrektor OSiR Michał Furlepa wylosował nagrodę główną – rower górski ufundowany przez Kredyt Bank w Biłgoraju. Szczęśliwcem okazał się wychowanek Placówki Wsparcia Dziennego Jakub Surma, który w biegu uczestniczył wraz z kolegami i koleżankami z placówki. Kierownik Placówki Wsparcia Dziennego pani Agnieszka Momot podkreśla jak ważny jest sport w wychowaniu dzieci - Bardzo się cieszymy, że możemy uczestniczyć w imprezach organizowanych przez miasto. Poprzez taki udział zachęcamy dzieci do aktywnego spędzania czas na  świeżym powietrzu oraz zachęcamy do uprawiania sportów. - warto dodać, że dzieci z placówki w każdy piątek w ramach zajęć sportowych korzystają nieodpłatnie z obiektów OSiR. Natomiast placówka miesić się przy ul. Lubelskiej 16.  

 Upominek specjalny za czynny udział w imprezach organizowanych prze OSiR dostał Warsztat Terapii Zajęciowej w Biłgoraju. Rozlosowano również dwie nagrody z pośród 12 zgłoszonych rodzin. Zwycięzcami zostały rodzina Pani Barbary Okoń oraz Ewy Senderek. Nagrodę dla najmłodszej uczestniczki otrzymała Bianka Hasiak natomiast najstarszym uczestnikiem był Janusz Mazur.

-Bardzo ciesze się, że ta impreza odbywa się co roku w Biłgoraju w nawiązaniu do innych imprez, które odbywają w całym kraju. Bardzo dobrze, ze w tej biłgorajskiej imprezie bardzo porządnie i profesjonalnie zorganizowanej przez miejscowych działaczy OSiR-u oraz osób towarzyszących bierze udział tylu biegaczy. Gratuluję i życzę by ta impreza odbywała się co roku i przyciągała tak dużą liczbę uczestników zarówno tych najmłodszych jak i najstarszych. - podsumował znany kolaż, lekkoatleta oraz działacz sportowy Janusz Mazur

Najlepszym biegaczom biorącym udział w teście Coopera rozdano puchary oraz dyplomy ufundowane przez Ludowy Klub Sportowy „Znicz”, w kategorii mężczyzn zwyciężył Mariusz Białas, który w ciągu 12 minut przebiegł ponad 3230 metrów. Natomiast wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Jurałowicz z wynikiem 1970 m.  

 Nagrody ufundowali:

Burmistrz Miasta Biłgoraj, LKS „Znicz”, Kredyt Bank oraz BRW.  


    FOTOGALERIA 

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners