Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Wspólnie pomogliśmy Stowarzyszeniu „Krok za Krokiem”

Piknik rodzinny, który odbył się na obiektach OSiR w Biłgoraju (19 maja br.) pod nazwą „Spełnij Marzenie- Wspomóż Stowarzyszenie” miał na celu wsparcie i pomoc Stowarzyszeniu Dzieci Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” koło terenowe w Biłgoraju.

Mieszkańcy miasta Biłgoraj i goście w różny sposób mogli wesprzeć cel pikniku. Były konkursy z pytaniami,licytacja fantów, zabawy i turnieje wspierające. Wolontariusze z „Krzyku”, „Medyka”, „Stowarzyszenie Nadrzecze” oraz straży pożarnej zbierali pieniądze do puszek. Dzięki Państwa szczodrości udało nam się zebrać blisko 6 tys. zł.

- Pieniążki, które zbieramy są po to by wesprzeć stowarzyszenie. Nie jest to jedna jakaś konkretna rzecz. Jest teraz taki czas, że w każdym projekcie trzeba mieć tzw. środki własne. Dzięki ludziom dobrej woli, sponsorom i takim akcjom my takie pieniądze pozyskujemy. Cieszę się, że Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Straż Pożarna wyszły naprzeciw naszym oczekiwaniom i prośbą, cieszę się, że to się odbywa w Biłgoraju, mamy fajną pogodę, także niebo też się przychyliło. Środki nam są potrzebne na działalność bieżącą czyli dowozy, którymi obejmujemy codziennie osoby niepełnosprawne, które przywozimy i odwozimy do domu. No i przede wszystkim na działalność statutową, potrzebujemy pieniędzy na terapię, rehabilitację oraz na obozy. To wszystko są olbrzymie wydatki, na które niestety pieniędzy nie wystarcza nie ma takich miejsc które sfinansowałyby nam to w 100 %. Dlatego tak bardzo ważne są tego typu zbiórki. Każdy grosz będzie dobrze wydany. - zapewniał Kierownik WTZ Bogusław Ciosmak.

Przy okazji pikniku na boisku głównym od godz.: 10.00 odbywały się zawody modeli latających zorganizowane przez Klub Modelarski LOK w Biłgoraju. Do rywalizacji w „Bitwie o Biłgoraj” stanęło 22 zawodników z Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Grodziska Mazowieckiego oraz Biłgoraja. Modele latające reprezentujące prawdziwe maszyny z I i II wojny światowej rywalizowały o punkty Pucharu Polski.


Wyniki:
w klasie WWI:
1. miejsce - Patryk Zagrajek - Grodzisk Mazowiecki;
2. miejsce - Rafał Mijal - Kraków;
3. miejsce Michał Drozd - Warszawa

w klasie WWII:
1. miejsce - Jacek Owczarczak - Warszawa;
2. miejsce Rafał Mijal - Kraków;
3. miejsce Patryk Zagrajek - Grodzisk Mazowiecki.

Natomiast od godz.: 14.00 atrakcji było co niemiara, każdy znalazł coś dla siebie. Na scenie gościły dzieci z zespołów Młodzieżowego Domu Kultury oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej, pokazali się również wychowankowie Klubu Karate.

Dla miłośników koszykówki odbywały się mecze streetballu. Drużyny rywalizowały o Puchar Dyrektora OSiR. Wszystkie ekipy dostały upominki od organizatora zawodów, a Puchar w poszczególnych kat. wiekowych zdobyli: Podstawówka – KABANOSY, Najlepszym zawodnikiem został Sankiewicz Maciej, a w konkursie rzutów osobistych wygrał Michał Gajór. Poniżej 18 lat - AZ REMONT, najlepszy zawodnik – Jarosław Kuklis, rzuty za 3 punkty – Karol Koman. W OPEN wygrali MŁODZI WILCY, Jakub Korgul został najlepszym zawodnikiem, a w konkursie rzutów zwyciężył Michał Swacha.


Dla najmłodszych Fundacja Pomocy Dzieciom „KRZYK” oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej przygotowała wiele atrakcji: były warsztaty plastyczne, malowanie twarzy oraz zabawy z chustą integracyjną. Z lublina przyjechały psy do dogoterapii.

Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnił nowa kameralną sale fitness oraz zainaugurował sezon kajakowy. Białą Ładą z Nadrzecza na obiekty OSiR przypłynęli sportowcy biłgorajskiego ZNICZA. Każdy kto chciał mógł zawalczyć również o Puchar Prezesa LKS „ZNICZ” w wyciskaniu sztangi (60kg) leżąc na ilość powtórzeń.

Domowe wypieki oraz prace plastyczne dzieci można było zakupić na stoiskach Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego. Koło Diabetyków wszystkim chętnym badało poziom cukru oraz cholesterolu. Natomiast kosmetyczki z Medycznego Studium Zawodowego zadbały o piękne paznokcie przybyłych pań. Dzięki OSP RWiE, KP PSP Biłgoraj, OSP z Tereszpola Zaorenda i Soli odbyły się pokazy sprzętu strażackiego oraz pokaz ratownictwa drogowego.

Wieczorem przy muzyce zespołów TEX i SOLARIS odbyła się impreza taneczna. Ku uciesze organizatorów na obiekty OSiR przybyło bardzo dużo osób. Zabawa taneczna cieszyła się nie mniejszym zainteresowaniem. - Dziękuję wszystkim organizatorom, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Super, że podczas rodzinnego pikniku tak wiele zrobiły osoby niepełnosprawne i jako organizujący i jak odbiorcy imprezy. Wspólna integracja, praca a także naprawdę bardzo miła rozrywka spowodowała, że mnóstwo osób bawiło się a przy tym pomogło w zbiórce dla stowarzyszenia ,,Krok za krokiem.” Kierownictwu i wszystkim pracownikom oraz wychowankom serdecznie dziękuję. Niezbędna była pomoc i wielkie zaangażowanie SIRONu, MDKu, Fundacji Krzyk, strażaków, Gimnazjum Nr 2, modelarzy z LOKu, diabetyków, ,,Medyka”, Nadrzecza, klubu karate, BCK, pracowników OSiR.... Jeśli kogoś pominąłem to przepraszam ale każdy za swoją cegiełkę włożoną w organizację zasługuje na uznanie. A co ważne piknik znalazł liczne grono mieszkańców naszego miasta a przecież takie akcje odbywają się są z myślą przede wszystkim o nich. Myślę, że po raz kolejny pokazaliśmy wszyscy , że w naszym mieście jest zapotrzebowanie także na rozrywkę plenerową i oczywiście sportową. - podsumował piknik Michał Furlepa Dyrektor OSiR w Biłgoraju


FOTORELACJA

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners