Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Piłkarze ręczni zakończyli sezon na OSiRze

   W sobotę 11 maja w hali sportowo-widowiskowej OSiR odbyła się Majówka z Piłką Ręczną. Atrakcją dnia był mecz pomiędzy MKS Biłgoraj a pierwszoligowym AZS UT-H Radom.

  Trener MKS-u Janusz Ćwikła przed meczem powiedział - Chcemy na sportowo zakończyć ten sezon, chłopcy przez cały rok starali się, fajnie trenowali. Druga runda w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Chciałem im zorganizować taki mecz na koniec sezonu. Mamy bardzo dobre stosunki z Politechniką Radomską, jest to drużyna, która zajęła IV miejsce w pierwszej lidze, drużyna ta liczy się w rozgrywkach. W związku z tym, że gra tam trzech wychowanków MKS: Paweł Świeca, Grzesiek Mroczek i Piotrek Bury. Zadzwoniłem do nich i poprosiłem o mecz. Ponieważ są już po lidze to przyjechali. Wynik nie jest najważniejszy, nie gramy o nic chcemy się na sportowo pobawić. Jedna i druga drużyna mówi, że podejdzie na poważnie do tego spotkania ale to przede wszystkim zabawa i fajny sparing dla publiczności. Myślę, że umiejętnościami możemy ustępować ale ambicją i siłą walki będziemy od nich lepsi.

Mecz towarzyski zakończył się przegraną seniorów biłgorajskiego MKS-u 34 do 27, ale publiczność miała nie lada widowisko. Bramki po ostrej wymianie piłki padały jedna za drugą. Żaden z zawodników nie oszczędzał się.


Wcześniej, od godziny 13:00 o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraja walczyli młodzicy. Do Biłgoraja przyjechały drużyny ze Żdanowa i z Zarzecza. Przewagę zespołów grających na co dzień w rozgrywkach ligowych nad drużyną MKS-u było widać od samego początku. MKS przegrał mecz otwarcia turnieju z UKS Koliber Zarzecze 18:21 i mecz z UKS Zenit Żdanów 20:22, zajmując trzecie miejsce. Mimo wszystko nasi piłkarze wykazali wielką ambicję i wolę walki. Zwycięzcą turnieju został zespół z Zarzecza (zwycięstwo z UKS-em 21:22).

Turniej zorganizowaliśmy dla chłopców bo na to zasługują. Pod względem organizacyjnym to wszystko przebyło sprawnie. Drużyny walczyły na tyle ile umiały. Poziom był zadowalający. Jeśli chodzi o grę naszej drużyny to mogę powiedzieć, że zagrali poniżej swoich możliwości. W paru akcjach pokazali, że umieją grać w piłkę ręczną. Liczyliśmy, że wygrają ten turniej. Przegrali jeden mecz dwoma bramkami, drugi też dwoma bramkami, no trudno. Chcieliśmy żeby zagrali turniej w Biłgoraju i to się udało zrealizować. Młodzicy jeszcze będą mieli okazję pokazać się na turnieju w Puławach, który odbędzie się w czerwcu, to już będzie dla nich koniec sezonu meczowego. - podsumował Pan Janusz Ćwikła.

Poczynania piłkarzy ręcznych oglądała spora liczba kibiców i trzeba przyznać, że każdy podkreślał duże zaangażowanie zawodników i bardzo efektowną grę co uświetniło majówkę z piłką ręczną. OSiR planuje uwidocznić to wydarzenie w sportowej galerii znajdującej się na pierwszym piętrze naszej hali. 

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners