Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

V Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną został zorganizowany w Biłgoraju 11 maja br. Kolorowy korowód przeszedł główną ulicą miasta od Kościoła pw. św. Marii Magdaleny do hali sportowo – widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Ideą tego dnia jest zapobieganie izolacji osób niepełnosprawnych i uświadomienie tym w pełni sprawnym, że nie można nikogo dyskryminować tylko ze względu na jego odmienność. To są tacy sami ludzie, czują, kochają, cierpią. W hali sportowej OSiR nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, którego dokonała Marzena Kopacz, dyrektor Zespołu Szkolno – Rewalidacyjnego w Teodorówce.Głos zabrali także przedstawiciele władz. W imieniu Wojewody Lubelskiego Genowefy Tokarskiej głos zabrał Jacek Grabek. Organizatorom za trud i zaangażowanie dziękowali także Stanisław Schodziński – wicestarosta biłgorajski i Janusz Rosłan – burmistrz Biłgoraja. Niewątpliwie dużą atrakcją dla wszystkich zgromadzonych był występ gwiazdy - Iwana Komarenko. Ponadgodzinny koncert wzbudził entuzjazm zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych uczestników imprezy. Występy artystyczne zaprezentowały grupy z Zespołu Szkolno – Rewalidacyjnego w Teodorówce, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju, Biszczy, Zwierzyńcu, Józefowie, Janowie Lubelskim oraz Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce i Filii w Długim Kącie, a także Miejskiego Zespół Szkół w Biłgoraju (klasy integracyjne) i Ośrodka Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych w Biłgoraju, Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej.
Organizatorami imprezy był PFRON Oddział w Biłgoraju przy współudziale Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Urzędu Miasta Biłgoraj, Gminy Biłgoraj i sponsorów.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners