Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Relacje z imprez

« powrót

Dynamiczne zwycięstwo

Dynamika Lipiny Dolne wygrała siatkarski turniej z okazji Święta Niepodległości i w nagrodę dostała Puchar Przewodniczącego Rady Miasta. W finale turnieju zespół trenera Krzysztofa Rzeźnika gładko pokonał w trzech setach siatkarzy OSP RWiE Biłgoraj.

Tylko trzech setów potrzebowali siatkarze Dynamiki Lipiny Dolne, żeby wygrać z zespołem OSP RWiE Biłgoraj w finale turnieju z okazji Święta Niepodległości i sięgnąć po główne trofeum. Także w trzech partiach zawodnicy trenera Krzysztofa Rzeźnika rozprawili się w półfinale z zespołem TOP 300 Biłgoraj. W obu meczach zwycięzcy z Lipin nie byli faworytami. A jednak wygrali zdecydowanie. Zespół strażaków nie był w stanie nawiązać w finale równorzędnej walki z Dynamiką. Natomiast w półfinale z TOP 300 tylko drugiego seta Dynamika wygrała nieznacznie, bo do 24. W dwu pozostałych partiach TOP 300 wyraźnie ustępował rywalom.

- Triumf Dynamiki to spora niespodzianka. W eliminacjach drużyna z Lipin Dolnych zajęła drugie miejsce w swej grupie, za Nadleśnictwem Biłgoraj, które ostatecznie nie zakwalifikowało się do półfinałowej czwórki. Dynamika dysponowała szeroką kadrą. W półfinale i finale zagrało w niej kilku siatkarzy, którzy na co dzień grają w zespołach ligowych. Zawodnicy ci zdecydowanie podnieśli poziom gry Dynamiki. Zespół z Lipin pokonał rywali, mając nad nimi dużą przewagę - podsumował Mieczysław Jamroz z Działu Organizacji Imprez OSiR, koordynujący i sędziujący rozgrywki.

W zespole Dynamiki wystąpili: Mateusz Bucior, Sylwester Bucior, Rafał Koziarz, Dawid Krasny, Mariusz Larwa, Arkadiusz Niemiec, Marcin Pawęska, Rafał Szabat, Rafał Szarzyński, Michał Środa i Andrzej Wielgosz.

Pozostałe dwa mecze (wtorkowy półfinał i piątkowy "mały finał") także nie przyniosły oczekiwanych emocji. Sokół Zwierzyniec gładko przegrał 0:3 zarówno z OSP RWiE, jak i z TOP 300. W drugim secie zespół strażaków pokonał Sokoła 30:28, ale jak się potem okazało - na więcej w decydującej rozgrywce siatkarzy ze Zwierzyńca nie było stać. W trzecim secie "ugrali" zaledwie 9 punktów.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyła się uroczysta dekoracja laureatów. Puchary i statuetki wręczyli najlepszym uczestnikom tegorocznej edycji turnieju dwaj panowie wiceprzewodniczący Rady Miasta Biłgoraj - Ryszard Niespodziewański i Jacek Piskorski. Wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy każdej spośród czterech drużyn uczestniczących w turnieju finałowym. Statuetki dostali: Michał Środa (Dynamika), Wiesław Krent (OSP RWiE), Adam Krupczak (TOP 300) i Przemysław Szawara (Sokół). Wyboru dokonali kapitanowie drużyn, po konsultacjach z kolegami z własnych zespołów. Natomiast dyrektor OSiR Michał Furlepa nagrodził specjalnym pucharem Rafała Koziarza. Zawodnik Dynamiki został uznany za najlepszego siatkarza turnieju finałowego.

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

PÓŁFINAŁY

wtorek, 8 listopada 2012

OSP RWiE Biłgoraj - Sokół Zwierzyniec 3:0 (25:21, 30:28, 25:9)

Dynamika Lipiny Dolne - TOP 300 Biłgoraj 3:0 (25:15, 26:24, 25:18)

MECZ O TRZECIE MIEJSCE

piątek, 11 listopada 2012

TOP 300 Biłgoraj - Sokół Zwierzyniec 3:0 (25:18, 25:20, 25:19)

FINAŁ

piątek, 11 listopada 2012

Dynamika Lipiny Dolne - OSP RWiE Biłgoraj 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners