Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Oferta rekreacyjna

  Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do zapoznania się z ofertą wypożyczenia kajaków.

  

SPRZĘT:

Kajaki

Posiadamy dziesięć dwuosobowych kajaków rekreacyjno-turystycznych dla początkujących i zaawansowanych, cenione zarówno przez odbiorców indywidualnych, jak i wypożyczalnie ze względu na szczególną trwałość, wyposażone w trzecie siedzenie dla dziecka.

Wiosła

Kajaki wyposażamy w lekkie, wytrzymałe wiosła francuskiej firmy "Egalis", z łopatkami wykonanymi z fibrylonu (mieszanka polipropylenu z włóknem szklanym). To bardzo dobre wiosła, cenione przez kajakarzy.

Kamizelki asekuracyjne

Wypożyczamy solidnie wykonane kamizelki asekuracyjne z kieszeniami (np. na telefon komórkowy), zapinane na zamek i klamrę. Duże wycięcia pod pachami zapewniają pełną swobodę ruchu oraz wygodę. Szczególnie cenione są przez uczestników spływów kajakowych.

 

Koszt wypożyczenia kajaków:

25zł* – kajak z całym wyposażeniem (2 kamizelki asekuracyjne + 2 wiosła)

Ceny przy grupach szkolnych oraz spływach firmowych podlegają negocjacji.

Istnieje możliwość cateringu po wcześniejszym uzgodnieniu.

Koszt wypożyczenia przyczepy:

100zł* – min. 5 kajaków

50zł* – powyżej 5 kajaków

*ceny brutto

 Proponowane trasy:

Odcinek z Nadrzecza do Biłgoraja jest niezwykle piękny krajobrazowo lecz dość wymagający dla kajakarzy z uwagi na liczne przeszkody , mostki i ślady po działalności Bobrów. W dalszym biegu od OSiR’u do Soli rzeka łączy się z Czarną Ładą i przepływa przez Równinę Biłgorajską po czym wpada do Tanwi w miejscowości Łazory. To właśnie dolny odcinek z OSiR’u do Soli oraz do mostu w Harasiukach szczególnie polecamy do spływu kajakami. Rzeka staje się szersza, nie ma przenosek ale trzeba zachować uwagę szczególnie na konary drzew znajdujące się w rzece. Brzegi są piaszczyste , porośnięte sosnowym lasem zachęcają do odpoczynku. Po kilku godzinach wiosłowania wpływamy do Tanwi. Możemy zakończyć tu spływ przy moście w niedalekich Harasiukach, lub przedłużyć go o jeden dzień i dopłynąć  do Ulanowa gdzie Tanew wpada do Sanu.

Trasa spływu uzgadniana jest przez wypożyczającego sprzęt, zapewniamy instruktora oraz ratownika, po wcześniejszym ustaleniu.

Czas przepłynięcia przykładowych tras:

Przykładowe trasy spływów:

 1. Tanew
  • Osuchy-Króle 6-7 godz.
  • Pisklaki-Króle 4-5 godz.
  • Króle-Wólka Biska 4-5 godz.
  • Króle- Harasiuki 6-7 godz.
  • Króle- Łazory 5-6 godz.
  • Harasiuki-Ulanów 5-6 godz.
  • Wólka Biska-Harasiuki 5-6 godz.
 2. Łada
  • Nadrzecze - OSiR 3-4 godz.
  • OSiR - Sól 3-4 godz.
  • Sól- Łazory 2 godz.
  • Łazory-Harasiuki 2-3godz,

 

Oferta dotyczy osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych.

 Kontakt:

Anna Walczak

84 688 10 35

 

Przewóz kajaków:

Przewóz do indywidualnego uzgodnienia pod nr tel.:

Andrzej Strzałka

84 688 10 38


 

 Wycieczki rowerowe z OSiR-em!!!

 OSiR Biłgoraj organizuje rajdy rowerowe z wykwalifikowanymi instruktorami.

 

Oferta:

- organizacja rajdów rowerowych po roztoczu

- rajdy rowerowe dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (nawet w większych ilościach uczestników) wraz z logistyką i propozycją szlaków.

- Catering w trakcie rajdu lub po zakończeniu (po wcześniejszym uzgodnieniu)

- Komfortowe wycieczki rowerowe po ciekawych trasach z atrakcjami

-  Rekreacyjna jazda dla każdego – także dla rodzin z dziećmi

Ten sposób wypoczynku można polecić każdemu, kto tylko potrafi jeździć na rowerze i dysponuje podstawową kondycją fizyczną.

Nad bezpieczeństwem  uczestników rajdu czuwa przeszkolona kadra instruktorów.

Przykładowe szlaki rowerowe:

Szlak Dolina Białej Łady – znaki czerwone - 43 km

Biłgoraj – Rapy Dylańskie – Cyncynopol – Igantówka – Żelebsko – Karolówka – Nadrzecze – Majdan Gromadzki – Gromada – Biłgoraj

Czerwony szlak rowerowy Doliny Białej Łady umożliwia nam poznanie atrakcyjnej przyrodniczo doliny rzeki. Szlak wyprowadza rowerzystów na krawędź Roztocza Zachodniego. Większość trasy prowadzi drogami asfaltowymi. Na trasie szlaku znajduje się Nadrzecze z siedzibą Fundacji Kresy 2000. Szlak ma długość 33 km. Przebiega przez teren gminy Biłgoraj i Frampol. Szlak prowadzi przez dawną włość Gorajską i wioski zakładane przez Gorajskich, które nie znalazły się w składzie Ordynacji Zamoyskich.

Szlak Żurawinowy – znaki czerwone - 25km

Kolonia Sól – Ciosmy Pszczelne - Ciosmy Knieja – Ciosmy – Kolonia Sól

Szlak żurawinowy ma swój początek w Kolonii Sól na skraju lasu zwanego Pastwiskami. W miejscu tym odchodzi w kierunku Dąbrowicy szlak niebieski prowadzący z Biłgoraja przez Sól do Ujścia. Szosa, którą wiedzie szlak to fragment Gościńca Krzeszowskiego – ważnej arterii komunikacyjnej w przeszłości. W Pastwiskach mieszkańcy Dąbrowicy i Kolonii Sól wypasali bydło. Gościniec Krzeszowski przez Kolonię Sól aż do Derylaków przebiega odcinkiem linii prostej o długości ponad 15 km. Gościniec łączył dwa główne ośrodki handlowe w średniowieczu, jakimi były Szczebrzeszyn i Krzeszów.

Modelowy Trakt - znaki zielone - 13 km

Biłgoraj - Nadrzecze - Rapy Dylańskie

„Modelowy" szlak rowerowy prowadzi z Biłgoraja, spod firmy „Model Opakowania" Sp. z. o. przez Nadrzecze do Rap Dylańskich. Pomysłodawcą i inwestorem szlaku jest zarząd biłgorajskiej firmy Model oraz mieszkańcy wsi Nadrzecze. Długość szlaku to 13 km.

Cena do uzgodnienia po zebraniu się grupy.

 


  Nordic Walking aktywność dla Ciebie!

Ośrodek sportu i rekreacji w Biłgoraju organizuje marsze pod okiem najlepszych instruktorów, nasza kadra szkoleniowa zapewnia profesjonalne szkolenie, z nami dowiesz się jak prawidłowo dobrać i ustawić kije przed wyruszeniem w trasę. Nauczymy prawidłowej rozgrzewki i technicznego chodzenia z kijami Nordic Walking. Forma tej rekreacji jest idealna dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i piękną sylwetkę bez względu na wiek.

 Cennik:

- 10zł/h za uczestnika*

*szkolenie odbywa się przy zebraniu minimum 5 osób

Kontakt:

Anna Walczak

tel. 84 688 10 35

Instruktor:

Eliza Rafał tel. 509 586 974

Andrzej Strzałka tel. 695 213 425

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners