Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Aktualności

« powrót

To był udany sezon – piłkarze szkółki sportowej OSiR zakończyli rozgrywki ligowe

Za nami kolejny pracowity sezon w wykonaniu młodych piłkarzy szkółki sportowej OSiR Biłgoraj. Najstarsza grupa czyli trampkarze starsi zakończyli rozgrywki w lidze okręgowej na trzecim miejscu. Trampkarze młodsi dzięki bardzo dobrej postawie na wiosnę w rozgrywkach ligi wojewódzkiej zajęli również trzecie miejsce. Pierwsze miejsce w lidze okręgowej zajęli młodzicy starsi. Również młodzicy młodsi wygrali swoje rozgrywki w lidze wojewódzkiej.

Trampkarze starsi grający w lidze okręgowej prowadzonej przez Zamojski OZPN zajęli 3. miejsce, zdobywając 37 punktów. – Uważam, że 3 miejsce po zakończonym sezonie jest adekwatne do możliwości drużyny. Wpływ na wyniki w trakcie sezonu miały na pewno ubytki kadrowe m.in. Sylwester Muca i Miłosz Kaczor wzmocnili juniorów Łady.  – zaznacza Siergiej Sawczuk szkoleniowiec najstarszej grupy.

Trampkarze młodsi prowadzeni przez trenera Łukasza Mazurka rywalizowali w lidze wojewódzkiej prowadzonej przez Lubelski Związek Piłki Nożnej. Nasz zespół grał w grupie spadkowej i w 14. rozegranych meczach zgromadził 22 punkty plasując się na 3. miejscu w tabeli. – Wcześniej trochę pechowo nie awansowaliśmy do grupy mistrzowskiej,  zabrakło naprawdę niewiele. Wierzyłem w tą drużynę, gdyż moim zdaniem ma duży potencjał i umiejętności. Drugą część sezonu zaczęliśmy źle, jednak z meczu na mecz było lepiej. Chłopcy się rozkręcili. Zaczęło wszystko funkcjonować, i wygrywaliśmy spotkanie za spotkaniem ostatecznie kończyć rozgrywki na trzecim miejscu. – wyjaśnił Łukasz Mazurek trener grupy.

Pierwsze miejsce w lidze okręgowej zajęli młodzicy starsi. Drużyna zdobyła 37 punktów, przy bilansie bramkowym 54:10. – Miniony sezon był dla nas bardzo udany. Gratulacje dla chłopaków. Ja jako trener cieszę się że drużyna wywalczyła bezpośredni awans do ligi wojewódzkiej. Podczas zimy, którą solidnie przepracowaliśmy na boisku w Nadrzeczu zmierzyliśmy się z kilkoma drużynami grającymi na co dzień w ligach wojewódzkich i z nimi również udało nam się nawiązać równorzędną walkę. Dlatego z niecierpliwością czekamy na następne rozgrywki. ocenił trener Marcin Paluch.

Młodzicy młodsi zajęli 1. miejsce w lidze wojewódzkiej w grupie srebrnej. – Jestem bardzo zadowolony z postawy i wyników moich zawodników. W lidze wygraliśmy 8 z 10 rozegranych spotkań, zajęliśmy pierwsze miejsce pozostawiając za plecami m.in. takie mocne drużyny jak Górnik Łęczna czy Top 54 Biała Podlaska. To jest budujące i daje motywację do dalszej pracy. Robimy sobie tylko krótką przerwę i już w lipcu wracamy do treningów na obozie w Krasnobrodzie. Dziękuje wszystkim zawodnikom, sympatykom, rodzicom za wsparcie, pomoc i kibicowanie drużynie.  – wyjaśnił Artur Parzych opiekun młodzików młodszych.

W lidze turniejowej uczestniczyły także orliki młodsze i starsze. Opiekunem grupy starszej jest Grzegorz Wlizło zaś młodszej Marek Kłosek.

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners