Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Aktualności

« powrót

Szkółka sportowa OSiR – podsumowanie rundy jesiennej

Młodzi piłkarze szkółki sportowej OSiR w Biłgoraju (sekcja piłka nożna) zakończyli rundę jesienną sezonu 2018/2019.  

Trampkarze starsi po 9. kolejkach ligi okręgowej prowadzonej przez Zamojski OZPN zajęli 3. miejsce, zdobywając 19 punktów. Do lidera, Unii Hrubieszów tracą pięć punktów.

 - Jestem zadowolony ze współpracy z tymi chłopakami. W porównaniu do pierwszego meczu ligowego zespół zrobił kolosalny postęp. Udało nam się nawiązać wspólny język i powstała naprawdę fajna więź, tworzymy bardzo zgrany zespół. To też jest, dla mnie jako trenera, budujące. Minioną rundę oceniam na duży plus. – zaznacza Siergiej Sawczuk szkoleniowiec najstarszej grupy.

Trampkarze młodsi prowadzeni przez trenera Łukasza Mazurka rywalizowali w lidze wojewódzkiej prowadzonej przez Lubelski ZPN. Nasza drużyna w 14. rozegranych meczach zgromadziła 15 punktów i na wiosnę zagra w grupie spadkowej.

 - Jeśli chodzi o wynik sportowy, piąte miejsce nas nie satysfakcjonuje. Mamy spory niedosyt, że nie udało nam się awansować do grupy mistrzowskiej, zabrakło naprawdę niewiele. Moim zdaniem ta drużyna ma duży potencjał i umiejętności, na pewno na wiosnę powalczymy o czołówkę tabeli. – wyjaśnił Łukasz Mazurek trener grupy.

Pierwsze miejsce w lidze okręgowej zajęli młodzicy starsi. OSiR w rundzie jesiennej był bezapelacyjnie najlepszym zespołem w lidze zdobywając komplet czyli 24 punkty przy bilansie bramkowym 30:4. 

- Minioną rundę uznaję za udaną. Chłopcy trenują i coraz lepiej prezentują się w meczach z rówieśnikami. Zdecydowanie poprawiliśmy grę w obronie co było naszym największym mankamentem w poprzednim sezonie. Oczywiście mamy jeszcze dużo do poprawy ale cieszę się z progresu. Teraz nie odpuszczamy treningów i przygotowujemy się do kolejnej rundy i mam nadzieję, że wywalczymy awans do ligi wojewódzkiej. – ocenił trener Marcin Paluch.

Młodzicy młodsi zakończyli rundę jesienną na 4. miejscu w lidze wojewódzkiej. OSiR zdobył 15 punktów z 30 możliwych do zdobycia czyli połowę. Na wiosnę zagra w grupie srebrnej czyli środkowej.

 - Bardzo pozytywnie oceniam pierwszą część sezonu. Do tej pory graliśmy w lidze okręgowej, więc rywalizacja na szczeblu wojewódzkim na pewno zaowocuje w przyszłości. Liga była mocna, zespoły wyrównane, osiągnięty wynik na pewno wstydu nam nie przynosi.  – wyjaśnił Artur Parzych opiekun młodzików młodszych.

W lidze turniejowej uczestniczyły także orliki młodsze i starsze. Opiekunem grupy starszej jest Grzegorz Wlizło zaś młodszej Marek Kłosek.

Lista wszystkich jesiennych spotkań szkółki OSiR KLIK

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners