Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

ul. Targowa 15, 23-400 Biłgoraj

Aktualności

« powrót

W Biłgoraju powstanie Centralny Ośrodek Szkolenia w Podnoszeniu Ciężarów

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów podjął decyzję o utworzeniu w Biłgoraju Centralnego Ośrodka Szkoleniowego w Podnoszeniu Ciężarów na Lubelszczyźnie. Ruszy on od września 2015 roku.

 

Oczywiście jest to bardzo duża zasługa i wiele lat starań naszego kierownika Zdzisława Żołopy. Powstanie takiego ośrodka to docenienie władz miasta za rozbudowę infrastruktury sportowej. Ale to także docenienie pracy środowiska sportowego, klubu ZNICZ oraz OSiR-u. Nasz obiekt będzie mógł się jeszcze bardziej rozwijać. Uważam, że bardzo wiele korzyści przyniesie ta inicjatywa, m.in. skorzystamy finansowo, a także zasilimy biłgorajskie szkoły dodatkową ilością młodzieży. Kilka lat temu mówiliśmy, że jest to całkowicie nierealne, jak widać czasem marzenia się spełniają. To taki dobry prognostyk na nowy rok.   podkreślił Michał Furlepa, dyrektor OSiR.

Jak powiedział Zdzisław Żołopa, trenerem koordynującym ma zostać Henryk Wybranowski, a ośrodek utworzony na Lubelszczyźnie będzie piątym w Polsce prowadzonym przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów. – Takiego ośrodka na Lubelszczyźnie nie ma. To duże wyróżnienie zarówno dla Biłgoraja jak i też docenienie naszej pracy. Baza treningowa i wszystkie zajęcia będą na obiektach OSiR-u, gdyż warunki na to pozwalają. Mamy wszystko, co nam trzeba. Nieco więcej problemów jest z bazą noclegową, ale musimy to jakoś rozwiązać. Pełnym szczęściem by było, gdyby był hotel przy hali sportowej. Rozwiązaniem na dzień dzisiejszy jest zakwaterowanie młodzieży w biłgorajskich internatach. Młodzież do lat 20 będzie szkolona cały rok. Całość kosztów ponosi PZPC, a pieniądze pochodzą z Ministerstwa Sportu. Nasz ośrodek będzie doposażony w specjalistyczny sprzęt sportowy do ćwiczeń. Ośrodek ma być powołany bezterminowo, a młodzież w nim ćwicząca może być z całej Polski, najczęściej jednak z terenu południowo – wschodniego. Podsumowując praca jest duża do wykonania, ale naprawdę warto. – powiedział kierownik obiektów OSiR Zdzisław Żołopa.

Bardzo się cieszę z tej decyzji, to jest szansa dla naszej młodzieży, gdyż zasługuje na to. Przed nami dużo pracy związanej z organizacją tego przedsięwzięcia. Jestem jednak dobrej myślidodał trener Henryk Wybranowski. 

« powrót

Polecamy

Nasi sponsorzy

Nasi partnerzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

Projekt, wykonanie i utrzymanie: Net Partners