Podsumowanie roku w sporcie i kulturze
18 lutego w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie 2016 roku w sporcie i kulturze.
Władze miasta wyróżniły sportowców, trenerów, działaczy sportowych oraz artystów i działaczy kultury. Imprezie towarzyszył pokaz karate w wykonaniu Biłgorajskiego Klubu Karate Tradycyjnego oraz CIZELIVE czyli grupowy trening fitness oparty o hiphopową choreografię.
wyróżnieni sportowcy – seniorzy
miejsce |
wyróżniony zawodnik |
nazwa klubu sportowego |
proponowana nagroda finansowa |
9 |
Bartłomiej Gontarz |
Łada 1945 |
1 100 |
Wyróżniający się zawodnik zespołu juniorów starszych, z dużymi umiejętnościami, wywalczył sobie miejsce w I drużynie seniorów. |
|||
8 |
Łukasz Szawara Jeden z podstawowych zawodników IV ligowej drużyny seniorów, bramkarz zespołu, miał znaczący wpływ na awans drużyny. |
Łada 1945 |
1 100 |
7 |
Magdalena Małek Bardzo dobre wyniki w różnych konkurencjach street workout w tym: 2 m. w Międzynarodowych zawodach w konk. łączonej kobiet, 1 m. w podciąganiu na drążku w Mistrzostwach Street Workaut. |
KS Street Workout |
1 100 |
6 |
Adrian Misiarz Zajął 14 m. w Zimowych i 14m. w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów na 200m – styl klasyczny, |
RWKS „Sparta” |
1 200 |
5 |
Michał Swacha Czołowy zawodnik, kapitan zespołu koszykówki ulicznej, wraz z drużyną wywalczył wiele zwycięstw w turniejach w Polsce. |
KS Slam Drinkers |
1 500 |
4 |
Wojciech Kukiełka Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia sportowe, brąz w Mistrzostwach Europy w kumite drużynowym, w Mistrzostwach Polski zajął 3 m. w fuku-go i 1 m. w kumite drużynowym oraz 1 m w kumite drużynowym w Pucharze Polski. |
BKK |
2 000 |
3 |
Patrycja Kościk W poprzednim sezonie zajął 4 miejsce w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 200m styl grzbietowy oraz 4 m. |
RWKS „Sparta” |
3 000 |
2 |
Weronika Pyzik Członek kadry narodowej. Zdobyła brązowy medal na 5000m. w Mistrzostwach Polski i 4 miejsce w biegu na 1500m. w Międzynarodowym meczu L.A. |
LKS „Znicz”-L.A |
3 500 |
1 |
Patryk Jarosz Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia sportowe, brąż w Mistrzostwach Świata- kata ind., 3 m. w Mistrzostwach Europy w kumite druż., w Mistrzostwach Polski oraz 1, 2 i 3 m. w różnych kat. oraz w Pucharze Polski 1 m. w kumite drużynowym. |
BKK |
4 000 |
wyróżnieni sportowcy - juniorzy 5 nagród po 700 zł
wyróżniony zawodnik Junior |
nazwa klubu sportowego |
ważniejsze osiągnięcia opisane we wniosku wg stowarzyszenia
|
Kamila Skałecka Junior 16 lat |
LKS „Znicz” L.A |
Złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przeł. oraz srebro w biegu na 1000 m., |
Marcel Buczek Junior 14 lat |
MKS |
Główny zawodnik drużyny młodzików grających w lidze wojewódzkiej, najlepszy strzelec. |
Marcel Surmacz Junior 12 lat |
UKS „Energetyk” |
Duże osiągnięcia na skalę Polski Mistrz Europy Centralno-Wschodniej |
Wiktoria Hałka Junior 16 lat |
RWKS „Sparta” |
Zajęła 2 miejsce w Zimowych Mistrzostwach woj. lubelskiego na 50m styl dowolny i 3 miejsce w |Letnich Mistrzostwach woj. lubelskiego na 50, 100 i 200m.- styl dowolny |
Oskar Kłyż Junior 12 lat |
RWKS „Sparta” |
Zajął 2 m. w Zimowych Mistrzostwach woj. lubelskiego dzieci na 100m –styl klasyczny |
wyróżnieni Trenerzy - nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki.
Wyróżnieni trenerzy |
nazwa klubu sportowego |
ważniejsze osiągnięcia ( pełny opis we wniosku Stowarzyszenia) |
Maciej Paluch |
KS Street Workout |
Pierwszy trener klubu, doprowadził zawodników do zajęcia 1,2 i 3 m. w różnych konkurencjach street workout. |
Andrzej Surmacz |
UKS „Energetyk” |
Bardzo dobry szkoleniowiec sekcji kartingowej, prowadzone treningi przyczyniły się do uzyskania wysokich lokat zawodników w tym międzynarodowych. |
Andrzej Szeliga |
BKK |
Bardzo dobry szkoleniowiec, przygotował zawodników karate do Mistrzostw Świata i Europy oraz Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw woj. lubelskiego, gdzie zdobywali czołowe lokaty. |
Krzysztof Pardo |
Łada 1945 |
Trener II klasy piłki nożnej, doświadczony trener Łady 1945 z ogromną wiedzą szkoleniową. |
Dorota Bernaś |
LKS „Znicz” |
Od kilku lat szkoleniowiec młodych zawodników LKS „Znicz”. Współorganizatorka i sędzia licznych imprez biegowych i lekkoatletycznych na terenie miasta Biłgoraj. |
wyróżnieni działacze sportowi - nagrody rzeczowe w formie nagród rzeczowych i pamiątkowych statuetek.
Wyróżnieni działacze sportowi |
nazwa klubu sportowego |
ważniejsze osiągnięcia ( pełny opis we wniosku Stowarzyszenia) |
Paweł Kukiełka |
BKK |
Czynny działacz społeczny i czynny organizator imprez karate, wspiera realizację zadań statutowych, udziela się na treningach. |
Jarosław Majewski |
Automobilklub |
Czynny działacz społeczny, zaangażowany |
Dariusz Paleczny |
Automobilklub |
Czynny działacz społeczny, zaangażowany |
Krzysztof Bury |
UKS „Energetyk” |
Czynny działacz społeczny, zaangażowany |
Piotr Swacha |
LKS „Znicz” |
Czynny działacz społeczny, angażuje się |
Sławomir Bździuch |
LKS „Znicz” |
Czynny działacz społeczny, angażuje się |
Zenon Łój |
Automobilklub |
Aktywny działacz Polskiego Związku Motorowego. Pomysłodawca i organizator wielu corocznych imprez motorowych, zawodów samochodowych i motocyklowych |
Dariusz Bednarz |
Łada 1945 |
Współzałożyciel Stowarzyszenia Łada 1945. Człowiek oddany piłce nożnej, znakomity organizator, niezwykle ceniony przez sztab szkoleniowy piłkarzy i działaczy klubu sportowego Łada. |